Sāk būvēt biroju ēku kompleksu Business Garden 

Parakstot līgumu ar būvkompāniju Skonto būve, nekustamā īpašuma attīstītājs SIA Vastint sper soli tuvāk biroju ēku kompleksa Business Garden īstenošanai.

Ingrīda Drazdovska, 10.7.2017
1/4

Vizualizācija: SIA Vastint Latvia

Paredzēts, ka līdz 2019.gada sākumam Mārupē, pie Rīgas robežas (K. Ulmaņa gatvē, iepretim krustojumam ar Lielirbes ielu) taps pirmās divas kompleksa ēkas, kā arī tiks ierīkots dārzs un autostāvvieta. Pēc pirmās kārtas pabeigšanas tirgū tiks piedāvāti 14,23 tūkst. kvadrātmetru biroju platību. Iekšpagalmi būs paredzēti kājāmgājējiem, viesu autostāvvietas būs izvietotas ap kompleksu, bet darbinieki savas automašīnas varēs novietot pazemes vai blakus esošajā virszemes autostāvvietā. Vienā no pirmās kārtas ēkām paredzēta vieta restorānam, bet otrā - bērnudārzam. Ēkas paredzēts sertificēt pēc starptautiski atzītās programmas LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Biroju namu būvprojekta autors - Depo projekts.

Attīstītājs pirmo no zemes gabaliem iegādājies vēl 2005. gadā. Līdz šim darbi galvenokārt bija saistīti ar projekta neredzamo daļu – zemes ierīkošanu un detālplānojumu, projektēšanu un iepirkumiem, inženierkomunikāciju izbūvi. 2015. gadā kompleksa teritorijā tika izbūvēti ārējie tīkli un iekšējie ceļi, bet 2016. gada pavasarī atklāta vietējās satiksmes josla K. Ulmaņa gatves posmā no Kalnciema līdz jaunizveidotajai Malduguņu ielai, kas ļāva savienot Mārupes novada teritorijā esošo Lielo ielu ar K. Ulmaņa gatvi.

«Protams, ne mazāk izaicinājumu vēl tikai priekšā, taču, manuprāt, tieši ēku būvniecības sākšana ir īpaši svarīgs notikums. Tas uzskatāmi parādīs plānotās attīstības patieso apjomu un iezīmēs virzienu, kurā nākotnē transformēsies apkaime, kur blakus biroju ēku kompleksam esam iecerējuši arī apjomīga dzīvojamo ēku projekta Lindenholma būvniecību,» informē SIA Vastint Latvia rīkotājdirektors Romāns Astahovs.

DB jau vēstīja, ka atšķirībā no kaimiņvalstu galvaspilsētām Rīgā pēdējos gados top maz jaunu biroju ēku. Tā, piemēram, 2015.gadā kopējo piedāvājumu tirgū papildināja divi projekti – rekonstruēts nams Vecrīgā, 13.janvāra ielā 3 un Jaunās Teikas 2.kārtas ēka. 2016.gadā apjomīgāks projekts - A klases biroju ēka Place 11 (15 tūkst. m2) Sporta ielā Skanstē.

Tomēr situācija tuvākajā nākotnē varētu sākt mainīties. Biroju platības ir paredzētas vēl arvien topošajās augstbūvēs Z Torņi jeb Z-Towers; Pārdaugavā top arī projekts LOFTOffice. Savukārt Daugavas labajā krastā, lielprojekta Jaunā Teika ietvaros lietuviešu kompānija Hanner pērn aizsāka 50 milj. eiro vērtā biroju ēku kompleksa pirmās ēkas būvniecība, tostarp 2018.gadā uzņēmums plānojis pabeigt tā pirmo ēku Teodors, bet 2020.gadā – otro namu Henrihs. Šogad paredzēta tirdzniecības centra Origo paplašināšana, kur jaunajā tā daļā ir plānotas arī biroju telpas. Inženierkomunikāciju izbūve notiek New Hanza City teritorijā, kur drīzumā paredzēts arī biroju centru būvniecību. Vēl daži liela apjoma projekti ir plānošanas stadijā.

SIA Vastint Latvia ir daļa no starptautiskas nekustamo īpašumu organizācijas Vastint Group. Latvijas tirgū tā darbojas kopš 2003. gada.

Tevi varētu interesēt

Par atsevišķiem lieliem būvniecības projektiem līgumi noslēgti, tomēr kopumā nozare joprojām...

Eiropas bankas sāk kļūt nervozas attiecībā uz nekustamā īpašuma sektoru, raksta Bloomberg....

Beigusies apspriešana par Ikea būvniecības ieceri Stopiņu novadā un ir pieņemts lēmums...

Gaidāmais rūpniecības un būvniecības aktivitātes pieaugums, visticamāk, saasinās cīņu par...

Lai arī šis gads būvniecības nozarē tiek salīdzināts ar situāciju ekonomiskās krīzes...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Pašlaik, salīdzinot ar laiku vēl tikai pirms desmit gadiem, situācija ar būvniecību...

Ķekavas apvedceļa būvēšanā ieinteresētajiem pagaidām vairāk jautājumu nekā atbilžu...

Sērijveida dzīvokļu vidējā cena gada griezumā šogad varētu pieaugt pat par 10%;...

Rīgas dome Aldara parka rekonstrukcijai plāno tērēt apmēram 2,95 miljonus eiro, liecina...

Nekustamo īpašumu attīstītājs SIA KBO ir nodevis ekspluatācijā otro daudzdzīvokļu māju projektā...

Pašlaik Daugavpilī norit futbola stadiona Esplanādē rekonstrukcijas 1. kārta. Latvijas Futbola federācija...

Viļņā trešdien oficiāli tika slēgts novecojušais Lazdīnu mikrorajona peldbaseins - vienīgais...

Bolderājā, Stūrmaņu ielā 33A, trešdien atklāts jaunuzceltais Valsts un Rīgas pašvaldības policijas...

Lietuvas investīciju pārvaldības sabiedrības Lords LB Asset Management fonds Lords LB Special...

Biedrības Latvijas Ceļu būvētājs (LCB) izvietotie Geocaching slēpņi tiek aktīvi apmeklēti arī...