Bijušais Royal Bank of Scotland vadītājs Freds Gudvins apsver iespēju pamest valsti, lai izvairītos no augošā sabiedrības spiediena atteikties no viņa 16 miljonus mārciņu vērtās pensijas, vēsta Timesonline.co.uk.
Laikraksts uzskata, ka pamest valsti F. Gudvinam ieteikuši viņa draugi un dažādi avoti liecina, ka bijušais baņķieris apsver iespēju tiem paklausīt.
Kļuvis arī skaidrs, ka F. Gudvins ir satraucies arī par savu bērnu drošību. Tiek uzskatīts, ka F. Gudvina dēli vairs neapmeklē skolu, jo bija pamats bažām par viņu drošību. Tomēr Skotijas baņķiera pārstāvis nav vēlējies runāt par šo tēmu.
Ja F. Gudvins pametīs Lielbritāniju nepiedāvājot atdot vismaz daļu no pensijām paredzētajiem līdzekļiem, tas krietni sadusmos valdību, kura aicinājusi baņķieri atdot naudu labprātīgi.
Vakar kļuvis skaidrs, ka būs grūti atgūt kaut daļu no viņa pensijas, jo šim mērķim paredzētos fondus ar savu parakstu apstiprināja bijušais bankas priekšsēdētājs Toms Makkilops un bankas neatkarīgais direktors Bobs Skots.
Tomēr Lielbritānijas Finanšu institūcijas, kas tika izveidotas, lai vadītu valsts īpašumā esošās daļēji nacionalizēto banku daļas, juridiskajai kompānijai Slaughter and May uzticējusi izvērtēt vai abas amatpersonas būtu iespējams saukt pie atbildības par šo dokumentu parakstīšanu.
Skandāls izcēlies, jo bijušā RBS vadītāja pensija ir bijusi lielāka, nekā pirms tam ir ticis domāts. Uz agrāko RBS vadītāju tiek izdarīts liels politiskais spiediens, lai tas atteiktos no savas apjomīgās pensijas. Pats F. Gudvins gan uzver, ka pensija ir aizsargāta ar līgumu, ko viņš un Anglijas valdība esot slēgusi pirms gada.
Db jau vēstīja, ka tikmēr Anglijas valdības pārstāvji ieteikuši F. Gudvinam atteikties no pensijas, pirms lieta nonākusi līdz tiesai. Pensija tika dubultota no 8 miljoniem uz 16 miljoniem sakarā ar to, ka pensija tika aprēķināta tā it kā viņš strādātu bankā līdz 60 gadu vecumam, bet viņš pensijā aizgāja jau 50 gados
Ziņas par apjomīgo RBS bijušā vadītāja pensiju uzpeldēja tieši pirms tam, kad Royal bank of Scotland paziņoja, ka 2008 gadā cietusi 24.1 miljardus lielus zaudējumus, kas turklāt ir lielākie zaudējumi vēsturē, ko jebkad gada laikā ir cietis kāds britu uzņēmums. Jāpiemin, ka RBS savu samilzušo problēmu dēļ jau ir gandrīz nacionalizēta (lielākā daļa bankas pieder valstij).