Bankas

SEB banka atkal paņem citu banku ignorētos studentu kredītus

Ieva Mārtiņa, 02.02.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SEB banka jau otru gadu pēc kārtas sniegs valsts galvotus studiju un studējošos kredītus par kopumā 40,9 miljoniem eiro jeb 28,7 miljoniem latu.

SEB banka bija vienīgā, kas piedalījās Finanšu ministrijas (FM) rīkotajā izsolē 2.februārī kredītiestādēm par tiesībām 2012.gadā izsniegt studiju un studējošo kredītus ar valsts vārdā sniegtu galvojumu.

Tajā skaitā SEB banka saņēma tiesības 2012.gadā izsniegt studiju kredītus ar valsts vārdā sniegtu galvojumu 28,1 miljonu eiro (ap 19,75 milj. Ls) apjomā, kur procentu likme noteikta sešu mēnešu Euribor plus 1,85%. Tāpat banka ieguvusi tiesības izsniegt studējošo kredītus ar valsts vārdā sniegtu galvojumu 12,77 miljonu eiro (ap 8,977 milj. Ls) apjomā, kur procentu likme noteikta sešu mēnešu Euribor plus 1,85%.

Izsoles noteikumi tika apstiprināti ar FM rīkojumu. Izsolē varēja piedalīties jebkura Latvijā reģistrēta kredītiestāde un ārvalstu bankas nodaļa, kura var nodrošināt kredītu izsniegšanu un administrēšanu visā Latvijas teritorijā.

Arī pērn, 2011. gadā, tiesības izsniegt studiju un studējošo kredītus ar valsts vārdā sniegtu galvojumu ieguva SEB banka.

Komentāri

Pievienot komentāru