SEB bankā jaunas koncepcijas vasaras prakse

2018. gada 05. jūlijs plkst. 8:10
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Karjera
Dalies ar šo rakstu

Šogad «SEB banka» Latvijā īsteno nebijušu vasaras prakses programmu jauniešiem – «YouthLAB».

Tajā bija aicināti pieteikties studenti, kuri vēlas ne tikai gūt pieredzi darbā bankā un pilnveidoties, bet arī piedalīties tieši jauniešiem domātu bankas pakalpojumu izstrādē. Latvijā programmā šogad ir iesaistīti 16 jaunieši, kuriem prakses vietas «SEB bankā» ir komunikācijas, mārketinga, biznesa attīstības, finanšu un korporatīvo klientu apkalpošanas pārvaldēs. Pagājušā nedēļā programmas dalībniekiem bija iepazīšanas diena, kad viņi tika sadalīti komandās un viņiem tika uzdoti biznesa izaicinājumi, ko būs jāatrisina līdz vasaras beigām. Par to, kā viņiem veiksies ar šo uzdevumu izpildi, jaunieši veidos iknedēļas video blogus, ko publicēs «Youtube» un sociālajos tīklos, stāsta Jeļena Kontusa, «SEB bankas» Korporatīvās komunikācijas pārvaldes Komunikācijas projektu vadītāja.

Programma tiek realizēta visā Baltijā un kopumā tajā piedalīsies vairāk nekā 70 jaunieši. J. Kontusa teic, ka programmas galvenais mērķis ir piedāvāt studentiem inovatīvu praksi ar pievienoto vērtību, kas ļautu jauniešiem attīstīt papildu prasmes un zināšanas. Paralēli darbam izvēlētājā departamentā jaunieši reizi nedēļā piedalīsies inovācijas laboratorijas darbnīcā – speciāli jauniešiem pielāgotā «SEB» darbinieku laboratorijas koncepcijā. Katrā valstī jaunieši ir sadalīti grupās un katrai būs jārisina kāds konkrēts biznesa uzdevums, kas vērsts tieši uz jauniešiem, piemēram, domāt par jauniem pakalpojumiem, kas būtu saistoši jauniešiem vai piedāvāt jaunu komunikācijas modeli.

«Jaunieši ir mūsu prasīgākā auditorija, kas neļauj mums apstāties pie sasniegtā un mudina domāt par jauniem un laikam atbilstošiem pakalpojumiem. Šoreiz vēlamies piedāvāt jauniešiem iespēju pašiem izveidot tādu banku, kuru viņi vēlētos redzēt. Prakses laikā jaunieši vismaz reizi nedēļā piedalīsies speciāli viņiem pielāgotā darbinieku laboratorijā, kur viņu galvenais mērķis būs izstrādāt tieši jauniešiem domātus bankas pakalpojumus. Šis ir vēl nebijis projekts SEB bankas vēsturē, kā arī Latvijas mērogā, kas, mūsuprāt, sniegs praksei pievienoto vērtību. Uzņemot bankā praktikantu, mēs ne tikai piesaistām studentu, kurš vēlas apgūt profesiju un izaicināt sevi ar dažādiem uzdevumiem, bet arī paši apņemamies sniegt jaunietim nepieciešamās zināšanas un veltām laiku viņa pilnveidošanai,» norāda Ieva Tetere, «SEB bankas» vadītāja.

«SEB bankas» inovāciju vadītājs Kārlis Karolis piebilst, ka jauniešiem šī ir iespēja ieskatīties inovāciju praktizēšanā. Viņiem īpaši pielāgota darbinieku laboratorijas koncepcija, kuras ietvaros studenti strādās pie sava redzējuma dažādu problēmu risināšanai, pārbaudot tos ar klientiem, veidojot prototipus un mācoties aizstāvēt savu ideju arī plašākas publikas priekšā.

Šī prakse jauniešiem ir iespēja sevi parādīt un varbūt pēc tās palikt strādāt bankā.

J. Kontusa teic, ka arī nākamgad plānots jauniešiem piedāvāt «YouthLAB» praksi.

Dalies ar šo rakstu