SEB grupas peļņa Latvijā sasniegusi 50 miljonus eiro 

"SEB grupas" Latvijā ieņēmumi sasnieguši 110 miljonus eiro, par 7% vairāk nekā 2018. gada 12 mēnešos, bet izmaksas bija 54 miljoni eiro, kas ir par 8% vairāk nekā pirms gada, kas saistīts ar investīcijām digitālajos risinājumos un Baltijas vienotajā klientu apkalpošanas sistēmā, tāpat pieaugušas nozares uzraudzības izmaksas.

Žanete Hāka, 29.1.2020

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Grupas peļņa pirms uzkrājumiem sasniedza 56 miljonus eiro, par 6% vairāk nekā 2018. gada janvārī - decembrī. Laika posmā no 1. janvāra līdz 31. decembrim izveidoti uzkrājumi 5,3 miljonu eiro apmērā.

Grupas pamatdarbības peļņa pēc nodokļu nomaksas un uzkrājumiem 2019. gada 12 mēnešos sasniegusi 49,6 miljonus eiro, kas ir par 2% vairāk nekā pirms gada.

Kopējais noguldījumu apjoms bankā 2019. gada 31. decembrī bija 3 miljardi eiro, kas par 15% pārsniedz noguldījumu apjomu 2018. gada decembra beigās, bet kopējais kredītportfelis 2019. gada decembra beigās bija 3 miljardi eiro, t.i. par 2% vairāk nekā 2018. gada decembra beigās. Savukārt kapitāls un rezerves 2019. gada 31. decembrī bija 390,9 miljoni eiro, bet aktīvu apjoms, noslēdzoties 2019. gada decembrim, bija 4 miljardi eiro.

2019. gadā "SEB banku" par savu finanšu partneri izvēlējušies vairāk nekā 19 000 jaunu klientu. "SEB banka" piešķīrusi aizdevumus par kopējo summu 596 miljoni eiro, saglabājot stabilu kopējā kredītportfeļa apjomu. 146 miljoni eiro piešķirti privātpersonām mājokļu iegādei vai remontam, kas ir par 7% vairāk nekā 2018. gada 12 mēnešos, ko sekmējusi "Altum" programma jaunajām ģimenēm un speciālistiem.

"SEB grupa" Latvijā noslēgusi 2019. gada 12 mēnešus ar 50 miljonu eiro peļņu pēc nodokļu nomaksas, kas ir par 2% vairāk nekā 2018. gada. Savukārt SEB Investment management nodrošinātā peļņa klientiem pensiju 2. un 3. līmenī veidoja 18,5 miljonus eiro, kas ir labākais rezultāts, kāds jebkad ir sasniegts, neskatoties uz zemajām procentu likmēm finanšu tirgos.

“2019. gadu banku sektorā raksturoja strauji notikumi. Gada galvenie centieni bija vērsti uz sektora sakārtošanu, lai novērstu trūkumus un gatavotos Moneyval un Finanšu darījumu darba grupas (FATF) vērtējumam par AML/KYC kontroles sistēmu valstī kopumā. Līdz gada beigām izdarīts ir ļoti daudz. Taču noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas shēmām ir starptautisks mērogs, tāpēc cerams, ka vistuvākajā laikā Eiropas Centrālā banka nāks klajā ar priekšlikumu par vienota uzraudzības mehānisma izveidi, kas ļautu regulatoriem sadarboties starptautiskā līmenī un nepaliktu tikai nacionāla cīņa par finanšu sektora caurspīdību,” saka "SEB bankas" valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere.

Runājot par finanšu un biznesa attīstības rezultātiem, viņa uzskata, ka 2019. gads bankai bijis veiksmīgs. Klientu noguldījumu apjoms pieauga par 15%, no jauna piešķirtais finansējuma apjoms privātpersonām mājokļu iegādei vai remontam palielinājās par 7%, kopīgā kredītportfeļa izaugsme bankā saglabājās veselīga - vidēji 2%.

2019. gadā strauji palielinājās klientu skaits, kuri izmanto digitālos risinājumus: mobilās bankas lietotāju skaits pieauga no 104 tūkstošiem līdz 154 tūkstošiem, no kuriem vairāk nekā 73 tūkstoši to lieto aktīvi. Krietni palielinājies arī Smart-ID lietotāju skaits, sasniedzot 273 tūkstošus lietotāju, kas ir par 76 tūkstošiem vairāk nekā 2018. gada beigās, bet digitāli parakstīto dokumentu skaits 2019. gada beigās sasniedza gandrīz 175 tūkstošus, uzrādot gada laikā kāpumu par 77%.

Tevi varētu interesēt

"SEB banka" uzņēmumam "Latvenergo" piešķīrusi aizdevumu 60 miljonu eiro apmērā likviditātes...

No piektdienas, 3.janvāra konta apkalpošana SEB bankā ir maksas pakalpojums, liecina kredītiestādes...

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un AS "SEB banka" ir noslēgušas...

Attīstot e-komercijas risinājumus, "SEB banka" sadarbībā ar Igaunijas finanšu tehnoloģiju uzņēmumu...

Zviedrijas finanšu sektora regulators - Finanšu inspekcija - sācis izvērtēt, vai bankai...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Otrdien, 28.janvārī tiek veiktas izmeklēšanas darbības saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu,...

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki otrdien veic procesuālās darbības...

Latvijas Banka (LB) nākotnē plāno kļūt atvērtāka, vairāk iesaistīties ekonomisko procesu analīzē,...

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Pēc bijušo "Parex bankas" īpašnieku Valērija Kargina un Viktora Krasovicka piedāvājuma saņemšanas...

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome sniegusi atļauju AS "Danske Bank" filiālei...

"SEB banka" uzņēmumam "Latvenergo" piešķīrusi aizdevumu 60 miljonu eiro apmērā likviditātes...

Ieilgušais ārkārtīgi zemo procentu likmju periods turpina ietekmēt Eiropas banku ienākumus, un...

Latvijas Krievu savienībai otro gadu nav konta Latvijas bankās, un tā atvēršana tiek...

Centrālajām bankām ir svarīgi iesaistīties kriptoaktīvu un citu jauno virtuālo maksājumu līdzekļu...