Ražošana

SIA Knauf peļņa pērn augusi par 40%

Gunta Kursiša, 24.07.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Celtniecības materiālu ražotājs un vairumtirgotājs SIA Knauf vadība aizvadīto darbības gadu vērtē kā labu – par aptuveni 15% pieaudzis uzņēmuma apgrozījums, bet peļņa – par 40%, liecina Lursoft dati.

Pērn sekmīgi turpināta darbība jaunajā tirgū – Kaļiņingradas apgabalā Krievijā. 2012. gadā uzņēmums arī turpinājis izmaksu samazināšanu visās galvenajās izmaksu posteņu pozīcijās, kā arī uzsācis jaunu produktu ieviešanu un ražošanu, finanšu panākumus skaidro uzņēmuma vadība.

2012. gadā SIA Knauf apgrozījums bija 32,1 milj. Ls, bet peļņa – 3,2 milj. Ls.

Šogad SIA Knauf iecerējusi uzlabot 2012. gada apgrozījuma un peļņas rādītājus, cerot uz būvniecības situācijas uzlabošanos Baltijā un noieta pieaugumu jaunajos eksporta tirgos. Šogad plānotās investīcijas uzņēmums saista ar tālāku ražošanas cikla optimizāciju un izmaksu samazināšanu, kā arī ar izejvielu bāzes nodrošināšanu.

Vērtējot pēc 2011. gada apgrozījuma, kas veidoja 27,8 milj. Ls, Latvijas lielāko uzņēmumu TOP 500 SIA Knauf ierindojas 142. vietā.

SIA Knauf vienīgais kapitāldaļu turētājs ir vācu uzņēmums Knauf International GmbH. SIA Knauf savukārt pieder SIA Norgips, kura pērn apgrozīja 1,9 milj. Ls un kuras peļņa bija 77,1 tūkst. Ls.