Tehnoloģijas

Stradiņa slimnīcā izmēģina jaunāko SAF Tehnika inovāciju

Lelde Petrāne, 21.05.2020

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmuma "SAF Tehnika" jaunākā inovācija – "Aranet" bezvadu sensori, kas paredzēti attālinātai pacientu ķermeņa temperatūras uzraudzīšanai, nupat uzstādīti Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā. Produkts ievērojami atvieglo mediķu darbu brīdī, kad COVID-19 pandēmijas laikā slimnīcu personāls ir īpaši pārslogots.

"Aranet" medicīnas termometrs ir monitoringa sistēma ar ātru un ērtu uzstādīšanu, precizitāti un automātisku pacientu temperatūras datu savākšanu. Uzstādītie brīdinājuma signāli sniedz medicīnas personālam iespēju ātrāk reaģēt uz akūtām pacientu temperatūras izmaiņām.

Vienai "Aranet" bāzes stacijai ir iespējams pievienot līdz pat 100 sensoriem, dodot iespēju attālināti pārraudzīt pacientus, nenonākot tiešā saskarē. "Aranet" iebūvētā atmiņa nodrošina nepārtrauktu datu reģistrēšanu un uzglabāšanu 10 gadu garumā arī interneta pārrāvumu gadījumā.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš informē: "Šajā ārkārtas situācijā Latvijas uzņēmumiem, tāpat kā ārstniecības iestādēm, ir nācies meklēt inovatīvus risinājumus un jaunu pieeju darba ikdienai. Varam pielāgoties, varam nodrošināt palīdzību mūsu slimnīcas pacientiem, ieviešot ārstu un māsu ikdienas darbā arī dažādus jaunus tehnoloģiskus risinājumus. Tādēļ dubults prieks par saņemto dāvinājumu – Latvijas uzņēmuma radīto ķermeņa temperatūras mērīšanas sistēmu, kas būtiski atvieglos atbildīgo ikdienas darbu mūsu māsām, kuru trūkuma dēļ nereti esošie darbinieki piedzīvo pārslodzi."

"Pasaule ir nokļuvusi sen nepieredzētā situācijā. Pēdējo reizi globāla pandēmija ir pieredzēta 1918. gadā. Zināšanu, ko un kā darīt, nevienam nav. Pasaule mācās darot. Arī mēs, "SAF". Pirmajā ārkārtas situācijas nedēļā mēs uzrakstījām un iesniedzām ES projektu "HORIZON 2020" programmā cīņai ar COVID-19 pandēmiju. Es nezinu nevienu, kurš 48 stundās būtu uzrakstījis un iesniedzis Briseles zinātņu programmas projektu. "SAF" to paveica, paldies mūsu darbiniekiem. Tas bija sākums produktam "Large-Scale Wireless Body Temperature Monitoring Solution for Hospitals". Negaidot iespējamo grantu, mēs esam radījuši termometra pirmo versiju un sākuši to piedāvāt visā pasaulē," saka Normunds Bergs, uzņēmuma "SAF Tehnika" valdes priekšsēdētājs, sakot lielu paldies uzņēmuma komandai.

Savukārt Edgars Spārniņš, "Aranet" Produktu vadītājs uzņēmumā "SAF Tehnika" norāda: "Sadarbība ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcu ir būtisks solis medicīnas sensoru attīstības virzienā. Reālie slimnīcas apstākļi ļaus labāk izprast medicīnas jomas specifiku un pilnveidot mūsu produktu portfeli."

"Aranet" automatizētā monitoringa sistēma radīta ar cerību sniegt nepieciešamo atbalstu veselības aprūpes speciālistiem, kā arī samazināt saslimšanas riskus.

"Aranet" ir uzņēmuma "SAF Tehnika" zīmols, kura paspārnē tiek attīstītas bezvadu sensoru tehnoloģijas. Akciju sabiedrība "SAF Tehnika" ir Latvijas uzņēmums, kas jau 20 gadus ražo bezvadu datu pārraides risinājumus un tā produkcija tiek lietota vairāk nekā 130 pasaules valstīs.

Komentāri

Pievienot komentāru