Transports un loģistika

Tallink ieguldīs miljonu eiro prāmja Romantika kapitālremontā

BNS, 10.02.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunijas prāmju operatorkompānija Tallink šogad plāno investēt apmēram vienu miljonu eiro pasažieru prāmja Romantika kapitālremontā.

Projekts, kuru plānots turpināt visu 2015.gadu, tika sākts šomēnes, kad prāmis vairāk nekā nedēļu pavadīja sausajā dokā Somijā, kas pieder Igaunijas grupas BLRT kompānijai Turku Repair Yard, un tika veikts liels darbs prāmja interjera renovācijai, informēja Tallink preses pārstāve Lūlea Lēne.

Vienlaikus tika sākts darbs grīdu, sienu un audumu atjaunošanai, tostarp pasažieru kajītēs. Interjera atjaunošanas darbs turpināsies tuvāko mēnešu laikā.

Tehnisko darbu vidū bija kuģa korpusa zemūdens daļas tīrīšana un krāsošana, automašīnu klāja tīrīšana un krāsošana, kā arī dzenskrūves un enerģijas padeves sistēmas uzturēšana.

2002.gadā Somijā būvētais prāmis Romantika bija pirmais kuģis, kas tika pabeigts Tallink 2002.-2009.gada kuģu būvēšanas programmā. Tas kursē maršrutā Tallina-Stokholma, bet savulaik ir kursējis arī maršrutā Rīga-Stokholma. Kuģis ir 193,8 metrus garš un 29 metrus plats. Tā maksimālais ātrums ir 22 mezgli.

1989.gadā dibinātā kompānija Turku Repair Yard Igaunijas BLRT Grupp ietilpst nepilnus astoņus gadus. Tās sausais doks ir lielākais Ziemeļeiropā.

Tallink Grupp flotē ir 18 kuģu, no tiem 11 kruīzu kuģi, pieci ātrgaitas kuģi un divi kravas kuģi. Prāmji kursē ar zīmoliem Tallink un Silja Line. Kompānijā strādā 6700 cilvēki Latvijā, Igaunijā, Zviedrijā, Somijā, Vācijā un Krievijā. Ik gadu kompānija kopumā pārvadā vairāk nekā 9,3 miljonus pasažieru.

Komentāri

Pievienot komentāru