Talsos grasās atklāt jauno Daudzfunkcionālo centru ar 20 veikaliem 

Talsu novadā ekspluatācijā pieņemta Daudzfunkcionālā centra otrā kārta. Līdz Jāņiem centrā darbus sāks aptuveni 20 veikali, Db.lv informējaTalsu novada pašvaldības pārstāve Ivonna Vicinska.

Gunta Kursiša, 2014. gada 20. maijs plkst. 12:34

Daudzfunkcionālā centra projekts sadalīts vairākās kārtās. Pēc pirmās kārtas nodošanas ekspluatācijā vienā ēkas daļā darbu uzsāka mazumtirgotāja Maxima Latvija veikals Maxima XX un vairākas citas tirdzniecības vietas. Projekta otrajā kārtā iekļauts viss ēkas daļas pirmais stāvs un daļa iepretī esošās stāvvietas, skaidroja I. Vicinska.

Plānots, ka Daudzfunkcionālajā centrā no 19. jūnija būs pārstāvēti vairāki veikalu zīmoli. 2400 kvadrātmetrus aizņems tirgotājs Cenuklubs.lv, bet pārējās tirdzniecības vietas aizņems, piemēram, kosmētikas preču tirgotājs Douglas, Jāņa Rozes grāmatnīca, apavu tirgotājs Euroskor, apakšveļas tirgotājs Lauma Lingerie u.c..

I. Vicinska norāda, ka Daudzfunkcionālā centra projekts savulaik raisījis diskusijas toreizējā Talsu pilsētas domē, gan arī plaši apspriests sabiedrībā. Par pārkāpumiem būvniecības procesā projekta realizētājs SIA Jāņa centrs saņēmis vairākkārtējus būvvaldes brīdinājumus, kā arī maksājis sodu.

Talsu novada pašvaldības pārstāve pauž, ka pirmās domstarpības pašvaldībai ar uzņēmumu radās 2008. gadā, kad būvvalde konstatēja, ka būvdarbi īpašumā nenorit saskaņā ar izdoto būvatļauju un lūdza nepilnības novērst vai būvniecību pārtraukt. Ar plašām diskusijām plašsaziņas līdzekļos un domē, 2009. gada augustā tika atļauts turpināt būvniecību šajā objektā, ievērojot noteiktus nosacījumus. 2009. gada 27.augustā projekta pirmā kārta tika nodota ekspluatācijā. Uzņēmējam Jāņa centrs bija jālikvidē iepriekš sāktā nelikumīgā būvniecība - daļa no izveidotā automašīnu stāvlaukuma jāizveido par apstādījumu zonu. Tā vietā SIA Jāņa centrs 2010. gadā Talsu novada pašvaldībā vērsās ar iesniegumu, lūdzot grozīt spēkā esošo teritorijas plānojumu un mainīt teritorijas atļauto izmantošanu zemesgabalam. Pret šo ieceri bija vides aizstāvji un 2010. gada aprīlī Talsu novada dome vienbalsīgi noraidīja šo priekšlikumu.

Vairākus gadus projekta virzība apstājās un pircējiem pieejama bija tikai tirdzniecības centra daļa, stāstīja I. Vicinska. 2013. gadā uzņēmējs likumā noteiktā kārtībā vērsās pie Talsu novada būvvaldes un iesniedza visu nepieciešamo dokumentāciju, lai veiktu izmaiņas tehniskajā projektā, to sadalot vairākās kārtās. 2013.gada decembrī saņemts pozitīvs atzinums no Talsu novada būvvaldes.

Patlaban vēl ir jāpabeidz un ekspluatācijā jānodod divas atlikušās būvniecības kārtas: trešā kārta paredz zaļās zonas izveidi starp abiem izveidotajiem stāvlaukumiem. Pretēji detālplānojuma prasībām, šajā teritorijā ir uzliets asfalts, tāpēc komisija objekta 3. kārtu ekspluatācijā šobrīd nepieņem, tā arī netiek ekspluatēta. Savukārt projekta 4. kārtā iekļauts ēkas nepabeigtais otrais stāvs un atlikusī zemesgabala teritorija, kur jāveic labiekārtošanas darbi, informē Talsu novada pārstāvji.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2013. gada 13. februāris plkst. 17:13

Talsu biznesa inkubatorā 60 cilvēki saņems sertifikātu par pabeigtu uzņēmējdarbības pamatprincipu...

2013. gada 01. februāris plkst. 14:29

Lielākajai daļa Talsu novada deputātu balsojot «pret», tika lemts, ka Kultūras nodaļas...

2013. gada 31. janvāris plkst. 16:45

Saistībā ar bažām par pašvaldības kapitālsabiedrības Stendes nami neatbilstošu...

2013. gada 03. janvāris plkst. 13:08

Talsu novada pašvaldība noslēgusi 3,714 miljonus Ls vērtu iepirkumu par sadzīves atkritumu...

2012. gada 11. oktobris plkst. 11:51

Talsu novadā piešķirti divi goda tituli - «Pilsētas labdaris», ko ieguvis Pure...

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Darbu sākusi latviešu uzņēmēju dibināta nekustamo īpašumu aģentu platforma «Big Bang Realty»,...

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Lūšu dravā viesos aicina tos, kuri vēlas ko vairāk uzzināt par bišu...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...