TechChill izziņo Fifty Founders battle finālistus 

Viena no ikgadējām TechChill tradīcijām ir Fifty Founders battle sacensības, un arī šogad konferences pirmajā dienā uz skatuves kāps 50 jaunuzņēmumu dibinātāji, lai prezentētu savas idejas žūrijas, investoru, mediju un auditorijas priekšā. Kopumā tika saņemti 194 dalībnieku pieteikumi no 35 valstīm.

Zane Atlāce - Bistere, 23.1.2019

Publicitātes foto

Lai nodrošinātu pieredzējušus žūrijas pārstāvjus sacensību laikā, kā arī pievērstu uzmanību spēcīgākajām nozarēm, šogad TechChill organizatori nolēma 50 sacensību dalībniekus iedalīt piecās vertikālēs - finanšu tehnoloģijas, zinātnes tehnoloģijas, programmatūra kā pakalpojums (SaaS), aparatūras un lietu internets, kā arī sociālie jaunuzņēmumi (impact).

21.februārī, konferences pirmās dienas laikā, visas 50 komandas prezentēs savas idejas uz skatuves, katrai no tām tiks dotas trīs minūtes laika. Pieci žūrijas izvirzīti finālisti, katrs pārstāvot vienu no piecām vertikālēm, otrajā dienā uz lielās skatuves cīnīsies par galveno balvu - 10 000 eiro. Jaunuzņēmumu dibinātājiem tiek dota iespēja prezentēt savas idejas ne tikai oficiālajai žūrijai, bet arī starptautiskiem investoriem, biznesa eņģeļiem, akseleratoru pārstāvjiem un medijiem. Tieši tāpēc dalība Fifty Founders battle sacensībās ir lieliska iespēja ne tikai sacensties par galveno balvu, bet arī iegūt papildus redzamību, jaunus kontaktus un biznesa partnerus.

10 jaunuzņēmumi, kuri prezentēs savas idejas finanšu tehnoloģijas (fintech) vertikālē:

1. Crassula SME Banking (Latvija); 2. Cryptoprofiler (Šveice); 3. CryptoPolice.com (Latvija); 4. EVOestate.com (Spānija); 5. Hive Identity (Ukraina); 6. Jeff App (Latvija); 7. MANU LT (Lietuva); 8. MPT PAY (Ukraina); 9. Partly (Latvija); 10. TheMonetizr (ASV).

10 jaunuzņēmumi, kuri prezentēs savas idejas zinātnes tehnoloģijas (deep-tech) vertikālē:

1. 100Nuts (Apvienotā Karaliste); 2. INXELO TECHNOLOGIES Ltd. (Horvātija); 3. NeoSound OU (Vācija); 4. OpenSchool (Latvija); 5. Oppi AI (Somija); 6. Precision Navigation Systems (Igaunija); 7. SleepCircle (Somija); 8. True Insight (Lietuva); 9. VeritaCell (Latvija); 10. You Are My Guide (Itālija).

10 jaunuzņēmumi, kuri prezentēs savas idejas programmatūra kā pakalpojums (SaaS) vertikālē:

1. ARtyline (Baltkrievija); 2. Consorto (Igaunija); 3. eXpact (Igaunija); 4. Fienta (Igaunija); 5. Kipwise (Igaunija); 6. OROCON (Latvija); 7. Popertee (Apvienotā Karaliste); 8. Razzby1 (Lietuva); 9. Sanctifly (Īrija); 10. ZITICITY (Lietuva).

10 jaunuzņēmumi, kuri prezentēs savas idejas aparatūru un lietu interneta vertikālē:

1. Capte (Nīderlande); 2. Dear deer eyewear (Lietuva); 3. Drone Pilot (Latvija); 4. HackMotion (Latvija); 5. Journey Defender Limited (Īrija); 6. Louis Desks (Francija); 7. OptiShower (Portugāle); 8. Polisensio (Igaunija); 9. PowerUp Fuel Cells OÜ (Igaunija); 10. Squad Robotics (Apvienotā Karaliste).

10 jaunuzņēmumi, kuri prezentēs savas idejas sociālo jaunuzņēmumu (impact) vertikālē:

1. CastPrint (Latvija); 2. Chili Labs (Latvija); 3. E-volta (Ukraina); 4. Neuroflux (Somija); 5. Petsensus (Honkonga); 6. PlanA.earth (Vācija); 7. Smartcore Enterprise (Tanzānija); 8. StoryTracks (Īrija); 9. Taste.li (Latvija); 10. Vigo (Latvija).

Šogad TechChill jaunuzņēmumu konkursam kopā pieteicās 194 komandas, un tikai 40 (mazāk nekā 20%) no tiem bija Latvijas jaunuzņēmumi. Vispopulārākā izrādījās tieši SaaS jeb programmatūras kā pakalpojuma vertikāle, saņemot 64 pieteikumus. Lielākā daļa jaunuzņēmumu ir agrīnajā stadijā, un dibināti nesen - 43% tika dibināti 2018.gadā, bet 33% savu darbību uzsāka 2017.gadā.

Dalība konkursā jau vēsturiski tiek uzskatīta kā pamats nākotnes panākumiem. Pirmo sacensību uzvarētājs Infogr.am ir viens no veiksmīgākajiem Latvijas jaunuzņēmumiem, kurš pirms vairāk kā gada noslēdza veiksmīgu apvienošanās darījumu Prezi. Citi jaunuzņēmumi, piemēram, TrackDuck, Edurio, Nordigen, un Sprayprinter turpina sevi pierādīt starptautiskajā tirgū: SprayPrinter šobrīd ir pārcēlies uz Silīcija ieleju un šogad dalīsies ar savu pieredzi TechChill konferencē, Anatomy Next, kuri uzvarēja pagājušajā gadā, šobrīd sadarbojas ar NATO, bet Nordigen rudenī paziņoja par 700 tūkstošu investīciju piesaistino Seedcamp un Inventure.

Tevi varētu interesēt

Nākamā Latvijas un Baltijas jaunuzņēmumu konference TechChill norisināsies 2019. gada no 21....

Kopš Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības atklāšanas ASV to apmeklējuši...

Nevalstisko bezpeļņas organizāciju TechChill, kas plašākai sabiedrībai pazīstama kā jaunuzņēmumu...

Latvijā dibinātais kriptovalūtu ģenerēšanas uzņēmums «Power Mining» tehnoloģiju konferencē...

Latvijas jaunuzņēmumiem programmas iespēju izmantošanā ir īpašas priekšrocības.

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Latvijas jaunuzņēmums Anatomy Next, piesaistot Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētniekus, plāno...

SEB banka Baltijā sadarbojas ar vienu no Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem Nordigen, lai pārbaudītu...

Naudas pārvedumu kompānija «TransferWise» piesakās jaunai licencei Briselē, kas nodrošinās...

Sanfrancisko apavu ražošanas startup Rothy’s, sekojot pasaules tendencēm atkritumu pārstrādes...

Lai izveidotu startup uzņēmumu, kas būtu veiksmīgs, ir jāpiepildās vairākiem faktoriem – jābūt talantam,...

Digitālie pakalpojumi finanšu nozarē transformējas un nākotnē liela nozīme būs pakalpojumu personalizācijai,...

sTARTUp Day 2019, kura galvenā tēma ir From Zero to Hero, ir...

Šogad Latvijas jaunuzņēmumi piesaistījuši vismaz 34,9 miljonus eiro, liecina Latvijas startup asociācijas...

Lietuvas centrālā banka piektdien paziņoja, ka tā piešķīrusi elektroniskās naudas iestādes licenci...

Izveidots biznesa eņģeļu investīciju klubs ChangerBAN, informē kluba pārstāvji....