TechChill runātāju vidū būs 9GAG, AngelList, Google Cloud pārstāvji 

Nākamā Latvijas un Baltijas jaunuzņēmumu konference TechChill norisināsies 2019. gada no 21. līdz 22. februārim, kur pulcēs vairāk nekā 2000 tehnoloģiju, jaunuzņēmumu un inovāciju entuziastus no visas pasaules. Pirmo izziņoto runātāju vidū ir tādi pasaulslaveni zīmoli kā 9GAG, AngelList un Google Cloud.

Laura Mazbērziņa, 30.8.2018
1/5

Foto: publicitātes

Konferenci TechChill organizē tāda paša nosaukuma neatkarīga bezpeļņas organizācija, kas veido un vada aktivitātes visa gada garumā ar mērķi palīdzēt Latvijas jaunuzņēmumiem veidot kontaktus, iegūt jaunas zināšanas un celt Latvijas atpazīstamību starptautiskā mērogā. Turpmāko mēnešu laikā gan Rīgā, gan dažādās citās valstīs ārpus Latvijas norisināsies organizācijas rīkotie pasākumi ar mērķi popularizēt Latviju kā potenciālu vietu jaunuzņēmumu dibināšanai un attīstīšanai, bet sezonas noslēgumā Rīgā 2019. gada 21. un 22. februārī plānota TechChill konference.

Konferences saturs divu dienu garumā piedāvās runas un diskusijas par jaunākajām tendencēm tehnoloģijās, galveno uzsvaru liekot uz idejām, kam ir potenciāls mainīt pasauli un atstāt būtisku ietekmi. Programmā pievērsīsies mākslīgā intelekta, robotikas, mašīnmācības, veselības un zinātnes tehnoloģijām, kā arī finanšu tehnoloģijām, kas tradicionāli ir spēcīgas Baltijas reģionā. Pirmo apstiprināto runātāju starpā ir izklaides interneta vietnes 9GAG dibinātājs un vadītājs Rejs Čans (Ray Chan), digitālās pilsonības eksperts Dāvids Raiens Polgars (David Ryan Polgar), Rockstart akseleratora dibinātājs Oskars Knepers (Oscar Kneppers), Google Cloud vadošā datu analītiķe Keisija Kozjukova (Cassie Kozyrkov) un jaunuzņēmumu investīciju un talantu piesaistes platformas AngelList līdzdibinātājs Džošua Sleitons (Joshua Slayton). 2000 dalībnieku vidū plānots pulcēt 350 jaunuzņēmumus, kā arī vietējā un starptautiskā mēroga investorus, medijus un uzņēmējus.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

TechChill pirms astoņiem gadiem aizsāka jaunuzņēmumu kopienas TechHub Riga dibinātāji, kuri ir piedzīvojuši strauju izaugsmi, no pāris simtiem dalībnieku attīstoties līdz diviem tūkstošiem starptautisku apmeklētāju.

Katru februāri TechChill vadībā Rīga nedēļas garumā kļūst par globālu inovāciju, darījumu un tīklošanās centru. Papildu konferences norisei divu dienu garumā, Rīgā norisināsies aptuveni 20 satelītpasākumi dažādām auditorijām, to skaitā politikas un lēmumu pieņēmēju platforma Riga Venture Summit, Eiropas valstu jaunuzņēmumu ekosistēmas organizāciju pārstāvju samits, meistarklases, tematiskie pasākumi un neformālas tīklošanās iespējas.

TechChill turpinās tradīciju un dos iespēju kāpt uz skatuves 50 jaunzņēmumiem no Baltijas, Skandināvijas un Centrāleiropas. Viņiem būs iespēja prezentēt savas biznesa idejas investoru, mediju un attiecīgo industriju ekspertu priekšā, sacenšoties par galveno balvu 10 000 eiro apmērā no TechChill. Gan Fifty Founders battle, gan arī izziņotie runātāji pārstāvēs 5 tematiskās vertikāles: finanšu tehnoloģijas (fintech), zinātniskās inovācijas (deeptech), programmatūra kā pakalpojums (SaaS), aparatūra un lietu internets (hardware & IoT), kā arī sociālos jaunuzņēmumus (impact). 2018. gadā par jaunuzņēmumu konkursa laureātu kļuva Anatomy Next.

Tuvākajos mēnešos līdz februārim TechChill īstenos arī plašu bezmaksas iesildošo pasākumu sēriju, ar mērķi neformālā gaisotnē aicināt iepazīties ar jaunākajām tehnoloģiju tendencēm un tīkloties ar galvenajiem jaunuzņēmumu ekosistēmas spēlētājiem. Jau sākot ar septembri, TechChill studentiem dos iespēju apmeklēt nodarbību ciklu, lai tos iepazīstinātu ar potenciālajiem darba devējiem un dotu praktisku pieredzi darbam tehnoloģiju jomā Latvijā, kā arī rīkos regulārus ikmēneša tematiskos pasākumus. Paralēli TechChill pārstāvji piedalīsies un organizēs aktivitātes arī ārpus Latvijas, t.sk. Nīderlandē, Londonā, Helsinkos un citur, ar mērķi piesaistīt ārvalstu investoru un uzņēmēju interesi Latvijai.

Tevi varētu interesēt

Kopš Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības atklāšanas ASV to apmeklējuši...

Nevalstisko bezpeļņas organizāciju TechChill, kas plašākai sabiedrībai pazīstama kā jaunuzņēmumu...

Latvijā dibinātais kriptovalūtu ģenerēšanas uzņēmums «Power Mining» tehnoloģiju konferencē...

Latvijas jaunuzņēmumiem programmas iespēju izmantošanā ir īpašas priekšrocības.

Pērn uzsāktais darbs pie Latvijas jaunuzņēmumu pārstāvniecības Silīcija ielejā ir noslēdzies.

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Virtuālās realitātes (VR) studija PlatformaVR Latvia līdz gada beigām plāno investēt jaunās...

Latvijā dibinātais fintech jaunuzņēmums Mintos 3,5 gadus pēc starta tirgū sasniedzis 1...

7. septembrī noslēgsies pieteikšanās inovācijas platformas «Demola Latvia» 2018. gada rudens sezonai,...

Pagājušajā nedēļā kopstrādes telpās Teikums tika aizvadīts jauno uzņēmēju konkursa Creative Business...

Personāla tehnoloģiju uzņēmums Motivio ir piesaistījis pirmssēklas investīcijas 80 000 eiro apmērā...

Lai iedrošinātu izgudrojumu un inovāciju attīstību, ieinteresētu tehniskajā jaunradē, Latvijas...

Latvijas jaunuzņēmums BeeTech Services ir izveidojis digitālu biškopības pierakstu veikšanas un...

«Revolut» iepazīstina ar jaunu metāla karti, ar kuru norēķinoties kontā būs iespējams...

Pēc divu gadu produkta izstrādes un 50 klientu interviju procesa Latvijas medicīnas izglītības tehnoloģiju...

Jauno uzņēmēju konkursa «Creative Business Cup» nacionālajai atlasei šogad pieteikušies 34 jaunie...