Biznesa tehnoloģijas

Tieto Latvia par 1,2 miljoniem eiro izstrādās valsts pārvaldes tiesību aktu projektu portālu

LETA, 27.12.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Informāciju tehnoloģiju (IT) uzņēmums SIA «Tieto Latvia» atzīts par uzvarētāju Valsts kancelejas izsludinātajā iepirkumā par tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portāla izveidi, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Kopumā konkursā saņemti divi pietikumi un par uzvarētāju atzīta «Tieto Latvia», kuras piedāvātā līgumcena ir 1,186 miljoni eiro.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

2017.gada rudenī Valsts kanceleja informēja, ka sākts darbs pie vienotā tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portāla izveides, lai nodrošinātu efektīvāku tiesību aktu projektu izstrādi, saskaņošanu un kontroli, kā arī Ministru kabineta lēmumu pieņemšanas un sēžu vadības procesu. Ar tā palīdzību sabiedrībai tiks nodrošināta arī ērtāka līdzdalības iespēja tiesību aktu projektu sabiedriskajā apspriešanā.

Valsts kancelejas Eiropas Savienības struktūrfondu nodaļas projektu vadītāja Signe Rudzīte skaidroja, ka portāla izveide pēc būtības būs jauna pieeja tiesību aktu projektu izstrādē un apritē, konceptuāli atsakoties no dokumenta kā publiskās pārvaldes procesu un informācijas organizācijas rīka, kas pilda tikai informācijas nesēja funkciju.

«Portāls nebūs lietvedības sistēma, bet gan datu aprites informācijas sistēma, jo informācija tajā tiks radīta, uzkrāta, apstrādāta un izplatīta digitāli. Visi dati portālā tiks strukturēti uzkrāti un vēlāk centralizēti no portāla nodoti glabāšanai Latvijas Valsts arhīvā,» sacīja Rudzīte.

Paredzēts, ka projekta īstenošanas laikā izstrādās īpašu portālu, ar kā palīdzību tiks uzturēts tiesību aktu projektu reģistrs. Portāls kalpos kā tiesību aktu projektu izstrādes rīks, ar kā starpniecību notiks tiesību aktu projektu izsludināšana un saskaņošana, iesniegšana un izskatīšana Ministru kabinetā, kā arī uzdevumu izpildes kontrole.

Jau vēstīts, ka «Tieto Latvia» pagājušajā gadā strādāja ar 37,16 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,6% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 40,6% un bija 2,16 miljoni eiro.

«Tieto Latvia» reģistrēta 1994.gada aprīlī, un tās pamatkapitāls ir 442 000 eiro. «Tieto Latvia» vienīgais īpašnieks ir Somijā reģistrētais uzņēmums «Tieto Corporations», liecina «Firmas.lv» dati. Kompānijas pamatdarbība ir IT risinājumu izstrādes, ieviešanas un integrācijas pakalpojumu sniegšana.