IKT nozarei jārāda priekšzīme dzimumu līdztiesības jautājumos 

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozare pašlaik strauji attīstās, ir inovatīva un progresīva un tai ir jārāda priekšzīme gan dzimumu līdztiesības, gan iekļaujošas sabiedrības un dažādības veicināšanā.

Anda Asere, 07.2.2020

Valērija Vārna

Foto: no uzņēmuma arhīva

Tā uzskata Valērija Vārna, SIA "Tieto Latvia" (daļa no "TietoEVRY grupas") valdes priekšsēdētāja. Viņas skatījumā uzņēmumiem ir jāapzinās, ka atbalstoša un iekļaujoša darba vide veicina produktivitāti, sadarbību un darbinieku lojalitāti. Iekļaujoša darba vide sākas no vadības, tāpēc "TietoEVRY" par šo tēmu visiem vadītājiem rīko arī apmācības.

V. Vārna uzsver, ka uzņēmums dzimumu līdztiesībai pievērš lielu uzmanību. "Tie nav tikai vārdi uz papīra, bet gan praktiska darbība atbilstoši "TietoEVRY" vērtībām un stratēģijai. Šogad "TietoEVRY" ir saņēmis augstu novērtējumu "Bloomberg" dzimumu līdztiesības indeksā (Bloomberg Gender-Equality Index (GEI)), kur tika izteikta atzinība par uzņēmuma darbību iekļaujošas, līdztiesīgas un atvērtas darba vides nodrošināšanā. Uzņēmums ieguvis arī vairākus citus starptautiski atzītus apbalvojumus dzimumu līdztiesības jomā, piemēram, "EDGE", "Equileap" u.c.," viņa norāda.

"Sievietes veiksmīgi ienāk arī augsto tehnoloģiju, IT un finanšu jomā. IT nozarē sievietēm ir lielas izaugsmes un attīstības iespējas, jo nozares progresīvā būtība un potenciāls dod iespēju visiem motivētiem cilvēkiem neatkarīgi no dzimuma un vecuma," uzskata V. Vārna. Pretēji IT nozarē valdošiem stereotipiem par vīriešu pārsvaru, "Tieto Latvia" strādā nedaudz vairāk sieviešu nekā vīriešu – pērn uzņēmumā strādāja 378 sievietes un 368 vīrieši.

Viņa gan piebilst, ka dzimumu līdztiesība nav tikai strādājošo sieviešu un vīriešu skaits. Tās ir vienlīdzīgas iespējas gan darba samaksas, gan amata paaugstinājumu vai citu bonusu ziņā.

"Arī šajā ziņā IT nozare līdzās enerģētikas, telekomunikāciju un banku jomai, piedāvā vienu no augstākajiem atalgojumiem valstī visos līmeņos. "Tieto Latvia" tā sauktais darbinieka "labumu grozs" ir plašs – sākot ar vispārpieņemtiem labumiem, piemēram, veselības apdrošināšanu, līdz iespējai pievienoties dažādiem interešu klubiem un izmantot papildu brīvdienas. Darbiniekiem tiek piešķirtas dažādas piemaksas un pabalsti, tostarp vienreizējs pabalsts bērna piedzimšanas un kāzu gadījumā, kā arī piemaksa par darbinieka ieteikšanu uzņēmuma vakancēm. Darbinieki atzinīgi novērtē arī iespēju strādāt elastīgu darba laiku," teic V. Vārna.

SIA "Tieto Latvia" 2018. gadā strādāja ar 40,9 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,1% vairāk nekā gadu iepriekš; peļņa pieauga 2,5 reizes, sniedzot 5,5 miljonus eiro.

"Apgrozījumu pozitīvi ietekmēja vadības lēmums par stratēģijas maiņu, paralēli valsts projektiem pastiprināti pievēršoties projektiem privātajā sektorā – enerģētikas, infrastruktūras, loģistikas un ražošanas nozarēs. Rezultātā gads noslēdzies ar vairākiem sekmīgi realizētiem projektiem Latvijā un ārpus tās, piemēram, "Augstsprieguma tīkla" elektroenerģijas balansēšanas IT sistēmas izstrādi un ieviešanu Baltijā, Būvniecības valsts kontroles biroja Būvniecības informācijas sistēmas paplašinājumu izstrādi un ieviešanu un Maksājumu pieņemšanas sistēmas pilnīgu nomaiņu vienā no lielākajām bankām Ungārijā.

Viens no mūsu veiksmes stāstiem 2018. gadā ir Atvērtās bankas risinājuma attīstība, jo īpaši Eiropas Savienības otro maksājumu pakalpojumu direktīvas agregācijas pakalpojums. Šis risinājums palīdz finanšu nozares uzņēmumiem Eiropā nodrošināt atbilstību regulā noteiktajām prasībām, kā arī izmantot iespējas, ko sniedz atvērtās lietojumprogrammas saskarnes," iepriekš "Dienas Bizness" izdevumā "TOP500" izteicās V. Vārna.

Db.lv jau rakstīja, ka globāli apvienojušās informācijas tehnoloģiju kompānijas "Tieto" un "EVRY", kā rezultātā šogad darbu sācis uzņēmums "TietoEVRY". Šobrīd Latvijā darbojas SIA "Tieto Latvia" un SIA "EVRY Latvia".

Ar galveno biroju Somijā "TietoEVRY" darbinieku skaits visā pasaulē ir gandrīz 24 tūkstoši. Uzņēmums apkalpo tūkstošiem kompāniju un sabiedriskā sektora klientu vairāk nekā 90 valstīs. Uzņēmuma apgrozījums gadā ir aptuveni trīs miljardi eiro, un tā akcijas tiek kotētas "NASDAQ" Helsinkos un Stokholmā, kā arī "Oslo Børs".

Tevi varētu interesēt

Mobilo sakaru operators «Tele2» Ilgtspējas indeksa novērtējumā pakāpies līdz zelta līmenim,...

Saskaņā ar Prime Investment ikgadējo pētījumu Tieto ierindots pirmajā vietā starp Baltijas...

Informācijas tehnoloģiju (IT) nozares uzņēmums Tieto Latvia pērn nedaudz palielinājis apgrozījumu,...

Latvija ir viena no līderēm dzimumu līdztiesībā – 43% no vadošajiem amatiem...

Eiropas Dzimumu līdztiesības institūts Briselē prezentēja Eiropas Savienības (ES) Dzimumu līdztiesības...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Jaunuzņēmumu izplatība un atbalsts, ko tiem sniedz dažādas valsts un pašvaldību institūcijas,...

"Aerones Nordic" piedāvā fundamentāli jaunu tehnoloģiju vēja ģeneratoru apkopē, un viena no lielākajām...

"Samsung" pašā gada sākumā prezentētais "Note 10 Lite" sniedz iespēju lielākam patērētāju...

Lai gan maksājumu jomā pēdējo gadu laikā notikusi strauja attīstība, arī turpmāk...

Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmumi kopā apgūs Āzijas un Klusā okeāna reģiona kreditēšanas...

Zīmola "Blackberry" viedtālruņu nākotne šobrīd nav skaidra, vēsta "CNN"....

No šī gada Ogres novadnieka kartei ir piesaistīts jauns maksāšanas līdzeklis -...

Starptautiskā elektroniskās naudas iestāde “Paysera LT” aizvadījusi finansiāli veiksmīgāko...

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) galvenā prioritāte būs uz tehnoloģijām...

Mobilo sakaru operatora "Tele2" neauditētā tīrā peļņa 2019. gadā veidojusi 31,66 miljonus eiro....