Kas ir izdevīgāk? Apmācīt esošo darbinieku vai pieņemt darbā pieredzējušu IT speciālistu? 

IT speciālists jau vairākus gadus ir viena no pieprasītākajām vakancēm Latvijas un pasaules darba tirgū. Lai arī pieprasījums ir liels, tomēr kvalificētu speciālistu trūkums vēl joprojām ir jūtams. Lai situāciju risinātu, iesaistītas ir gan akadēmiskā formāta izglītības iestādes, gan arī neformālās izglītības iestādes. Uz sarunu aicinājām Riga Coding School vadītāju Edgaru Spuravu, lai noskaidrotu, ko uzņēmumam ņemt vērā, izvēloties jaunu speciālistu, vai apsverot iespēju apmācīt jau esošos darbiniekus.

Riga Coding School, 2019. gada 26. septembris plkst. 0:00

Kā Jūs raksturotu šī brīža situāciju IT darba tirgū?

IT vakanču pastāvīgais pieaugums rāda, ka speciālistu trūkums ir aktuāla problēma. Te ir jāiesaistās gan akadēmiska formāta, gan arī neformālām izglītības iestādēm. Šis ir brīdis, kad speciālistu deficīts var labvēlīgi ietekmēt jaunos censoņus, kuri tikai sāk apgūt kādu tehnoloģiju.

Kā uzņēmumam atrast labu IT speciālistu?

Labi un motivēti IT speciālisti nemaz nenonāk līdz aktīvai darba meklēšanai, tos parasti uzrunā jau studiju un kursu laikā, LinkedIn profilā, u.tml. Personāldaļas strādā ļoti ātri, lai aizpildītu nepieciešamās pozīcijas.

Ja cilvēks nesen ir uzsācis karjeru IT jomā, tad ir jāiet tradicionālais ceļš, sūtot CV un gaidot darba pārrunas. Šajā gadījumā potenciālie darba devēji izvērtē tehniskās zināšanas, soft-skills (komunikāciju, iederību komandā) un attieksmi.

Ir arī trešais variants, kad uzņēmumi paši popularizē savas darba iespējas (atvērto durvju dienas, jautājumu dienas, karjeras dienas). Šajā gadījumā tiek sapulcināts noteikts skaits jauno censoņu, kuri parāda sevi, iepazīstas ar darba vidi un kārto testu savu zināšanu pārbaudei.

Vai izdevīgāk ir apmācīt esošos darbiniekus vai pieņemt darbā jaunus speciālistus?

Riga Coding School pieredze rāda, ka nav viennozīmīgas atbildes. Tas ir atkarīgs no esošo speciālistu daudzuma uzņēmumā, ne vienmēr ir iespējams pārkvalificēt esošos speciālistus, tāpēc tiek piesaistīti jauni darbinieki, kuriem jau ir nepieciešamās prasmes.

Piesaistot jaunus darbiniekus, ir svarīgi definēt, kādas iemaņas ir vajadzīgas, un vai organizācijas vecākie speciālisti var atļauties veltīt laiku jauno apmācībai. Tas ir brīdis, kad izvērtēt, vai nav izdevīgāk investēt jaunajā censonī, sūtot to uz apmācībām, nekā aizņemot vecākā speciālista produktīvo laiku ar jauno darbinieku apmācību.

Riga Coding School apmācības piedāvājam divejādi – kad darbinieki pievienojas jau esošiem skolas kursiem vai kad organizējam specializētas apmācības, kas ir pielāgotas konkrētā uzņēmuma vajadzībām un paredzētas tikai šīs organizācijas darbiniekiem.

Mums ir 40 pasniedzēju kolektīvs, katrs ir izcils profesionālis savā jomā, līdz ar to arī katra uzņēmuma nepieciešamajām apmācībām varam ieteikt vislabāko speciālistu.

Kāpēc ir vērts ieguldīt resursus sava uzņēmuma esošo speciālistu kvalifikācijas celšanā?

Savos darbiniekos ir jāiegulda vienmēr, tas norāda uz darba devēja iesaisti, interesi katrā personā un veicina darbinieku lojalitāti. Ja mēs runājam tieši par papildu kvalifikāciju, tad tā ir investīcija. Apmācot savu darbinieku, darba devējs nodrošina to, ka šis darbinieks būs vērtīgs un zinošs konkrētajā sfērā, parāda, ka darbinieks ir svarīgs, un uzņēmums ar to rēķinās ilgtermiņā.

Kā uzņēmumiem atrast kvalificētu darbinieku?

Riga Coding School uzņēmumiem palīdz atvieglot jaunu IT darbinieku piesaisti. Jebkurš no mūsu sadarbības partneriem var veikt pieprasījumu aizpildīt vakantu pozīciju, un mēs kā skola veicam atlasi no saviem absolventiem, piedāvājot tos, kuri atbilst prasībām. Tālāk jau darba devējs aicina personu uz interviju un izlemj, vai potenciālais darbinieks atbilst visām uzņēmumam vajadzīgajām prasībām.

84% no Rīgas Coding School absolventiem tieši tā arī ir ieguvuši prakses vai darba vietas.

Kā rīkoties, ja uzņēmums lemj par labu jau esošo darbinieku apmācībām?

Ja darba devējs vēlas organizēt individuālas apmācības saviem darbiniekiem vai potenciālajiem darbiniekiem, tad Riga Coding School veic visu nepieciešamo informācijas atlasi, lai varētu izstrādāt kursa plānu.

Katrai organizācijai ir savas prasības un vēlmes, svarīgi ir tās saprast un piemeklēt pēc iespējas labāku risinājumu. Mūsu pieredzē ir gan 80 darbinieku apmācības vienā no lielākajām IT organizācijām Latvijā, gan arī regulāras apmācības vidējiem un maziem uzņēmumiem, kuri investē līdzekļus 8-15 darbinieku zināšanu paaugstināšanā.

Mēs patiesi lepojamies, ka varam sadarboties ar tādiem pazīstamiem uzņēmumiem kā TIETO, SCANDIWEB, VISMA, COGNIZANT, DELOITTE.

Riga Coding School apmācības notiek neformālas izglītības ietvaros (akreditācija no Izglītības valsts dienesta), kur sertifikāti tiek izsniegti, ņemot vērā regulāru apmeklējumu, patstāvīgo pārbaudes darbu un gala darbu veiksmīgu nokārtošanu. Riga Coding School mājaslapā uzņēmumiem esam veltījuši atsevišķu sadaļu, kurā apkopota informācija par darbinieku apmācību un atlases iespējām. Ja esat labu IT speciālistu meklējumos, mēs noteikti spēsim jums ieteikt kādu sevi jau pierādījušu jauno profesionāli!

Uzziniet vairāk: www.rigacoding.lv

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

«Dažreiz vajadzīga cita perspektīva, kā uz lietām paskatīties,» par savu nesen gūto pieredzi...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

No šīs sadaļas
2019. gada 17. septembris plkst. 0:00

21. septembrī no plkst.11:00 līdz plkst.16:00 norisināsies līdz šim lielu interesi un...

2019. gada 16. septembris plkst. 0:00

Parāds – nav rēta, nesadzīs, saka tautas gudrība. Parāda rašanās nav patīkams...

2019. gada 11. septembris plkst. 0:00

Daudzviet pasaulē jau ilgāku laiku pazīstamais un iecienītais palīgs – logu un...

2019. gada 10. septembris plkst. 6:32

Braucot pa Rīgas–Valmieras šoseju, Limbažu un Turaidas ceļu, krustojumā nevar nepamanīt ceļmalas...

2019. gada 05. septembris plkst. 0:00

2003. gads, kamēr ASV un britu politiķi debatē par Irākas masu iznīcināšanas...

2019. gada 30. augusts plkst. 0:00

Ne pirmo gadu alus tirgus Baltijas valstīs samazinās. Šī dzēriena ražotājus ir...

2019. gada 29. augusts plkst. 0:00

SIA Solnams no septembra piedāvās bezmaksas kursus, kuros būs iespēja apgūt atbalsta...

2019. gada 24. augusts plkst. 0:00

Riepas ir viena no svarīgākajām automašīnas komponentēm – tās rada vienīgo saskarsmes...

2019. gada 16. augusts plkst. 0:00

Projekts Park Residence Alfrēda Kalniņa ielā 1, kas atrodas blakus Vērmanes dārzam,...

2019. gada 15. augusts plkst. 0:00

Ikvienam dzīvē mēdz rasties situācijas, ka draugi, paziņas vai klienti finanšu grūtību...