Pakalpojumi

Latvijā bāzētie biznesa pakalpojumu centri gūst starptautisku atzinību

Zane Atlāce - Bistere, 04.02.2020

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Polijā jau astoto gadu pēc kārtas norisinājās Starptautisko biznesa pakalpojumu centru (SBPC) sektora apbalvošanas pasākums "CEE Shared Services & Outsourcing Summit & Awards" un nominantu vidū bija arī astoņi Latvijā bāzētie centri.

Divi no tiem tika atzīti par labākajiem savā nozarē divās nozīmīgās kategorijās. "SEB Global Services" biznesa centrs tika pasludināts par Gada biznesa pakalpojumu centru Baltijas reģionā 2020. gadā, bet "Cognizant" grupas uzņēmumi tika atzīti par labākajiem biznesa ārpakalpojumu sniedzējiem visā Eiropā.

Jau vairākus gadus Latvijā izvietoto starptautisko biznesa pakalpojumu centru vadītāji tiek aicināti iesniegt savus pieteikumus apbalvošanas pasākumam, kas guvis ievērojamu nozares uzņēmumu atzinību. Šajā gadā apbalvošanas pasākuma organizētāji saņēma 175 pieteikumus, uz fināla sarakstu izvirzot 101, tai skaitā astoņus biznesa pakalpojumu centrus no Latvijas - Cognizant Latvia, Atea Global Services, Allnex Latvia, MSC Shared Service Centre Riga, Circle K Business Centre, SEB Global Services, Tieto Latvia, EVRY Latvia, kas nu jau apvienojušies vienā uzņēmumā ar nosaukumu TietoEVRY.

Dalība apbalvošanas pasākumā sniedz iespēju cīnīties par starptautiski atzītām nominācijām, kas palīdz konkurēt jau globālā līmenī.

SEB Global Services, kas Latvijā nodrošina 700 darba vietas, ieguva titulu - Gada biznesa pakalpojumu centrs Baltijas reģionā 2020. gadā. Savukārt Cognizant, kas Latvijā ienāca 2018. gadā un šobrīd nodrošina 300 labi apmaksātas darba vietas IT jomas profesionāļiem, ieguva apbalvojumu nominācijā - Labākais biznesa ārpakalpojumu sniedzējs Eiropā. Šo titulu Cognizant saņēmis kā daļa no visa uzņēmuma grupas Eiropā, kas liecina par šī starptautiskā uzņēmuma sniegtā pakalpojuma kvalitāti, kuru iespējams saņemt arī šeit Latvijā.

"Lai arī Latvijas biznesa pakalpojumu centru asociācija ir lepna par nozares šī gada panākumiem, tomēr ir vērts atcerēties pagājušā gada rezultātus, kad Rīga tika atzīta par jauni uzlecošo galamērķi starptautiskajiem biznesa pakalpojumu centriem, norādot uz vēl neapgūto potenciālu šajā Latvijai tik nozīmīgajā nozarē. Šī bijusi atzinība, kuru nevajadzētu novērtēt par zemu un pilsētai, kā arī par investīciju piesaisti atbildīgajām institūcijām nepieciešams neatlaidīgi strādāt, lai attaisnotu uz valsti un pilsētu liktās cerības, piešķirot šādu starptautisku apbalvojumu," esošo nozares situāciju ilustrē ABSL Latvia izpilddirektore Monta Geidāne.