Pārtika

Trikātas pienotava atdzimst kā ģimenes uzņēmums

Sandra Dieziņa, 11.09.2017

Rolands un Kaspars Putniņi

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Viena no senākajām pienotavām – Trikātas pienotava – atsākusi ražošanu, plāno eksportu, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Fotogrāfijas - raksta galerijā!

Pēc vairāku gadu pārtraukuma darbu atsākusi Trikātas pienotava, kur šogad maijā uzsākta siera ražošana. Pienotavu iegādājušies divi brāļi – Rolands un Kaspars Putniņi –, kas atjaunojuši ražošanu. Abiem brāļiem ir pieredze piena nozarē, abi ir apņēmības pilni izvērst bioloģiskā siera un citu produktu ražošanu. Viņi pērn septembrī nodibinājuši uzņēmumu SIA Trikātas piens, kur katram pieder 50 % kapitāldaļu, liecina Lursoft dati. Uzņēmuma pamatnodarbe ir piena pārstrāde un siera ražošana. Trikātas pienotavu abi iegādājušies bankrotējušā kooperatīva Trikāta KS mantas publiskajā izsolē. Uzņēmuma iegādei un apgrozāmajiem līdzekļiem piesaistīts Altum finansējums. Ražotne atjaunota kā ģimenes uzņēmums ar mērķi ražot bioloģiskos un klasiskos Trikātas pienotavas sierus.

SIA Trikātas piens valdes loceklis Rolands Putniņš stāsta, ka viņš vairāk nodarbojas ar ražošanu, pārdošanu un eksportu, bet brālis atbild par tehniskiem jautājumiem. Līdz šim uzņēmuma iegādē un darbības atjaunošanā ieguldīti vairāki simti tūkstoši eiro, bet konkrētu investīciju apjomu uzņēmēji neatklāj.

«Bioloģiskais – tas ir dzīvesveids, kas daudziem kļūst aizvien svarīgāks. Mēs neesam tik spēcīgi, lai sacenstos ar lielajiem piena kombinātiem. Latvijas ražotāji pat nevar sacensties ar Eiropas ražotājiem, to vidū ar lietuviešiem. Tāpēc jābūt nišas produktiem,» stāsta Rolands Putniņš.

Visu rakstu Trikātas pienotava atdzimst lasiet 11. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

?http://www.db.lv/diskusija/vai-bio-partikas-uzvaras-gajiens-latvija-turpinasies