Šā gada otrajā ceturksnī Vācijas iekšzemes kopprodukts sarucis par 0,2%, liecina jaunākie statistikas biroja dati.
Tas liecina, ka eirozonas gadu ilgusī atveseļošanās ir zaudējusi tempus un visdrīzāk liks atbildīgajām amatpersonām ieviest jaunus pasākumus, kā veicināt izaugsmi, raksta MarketWatch.
Vācijas importa apjomu pieaugums pārspējis eksporta izaugsmi, savukārt būvniecības investīcijas samazinājušās, kas gan lielākoties ir tādēļ, ka daudzi projekti siltās ziemas dēļ ir pabeigti ātrāk. Salīdzinot ar pirmo ceturksni, audzis gan privātais ,gan publiskais patēriņš.
Pirms Vācijas datiem tika publicēti arī Francijas statistikas biroja dati, kas uzrādīja, ka eirozonas otra lielākā ekonomika nav mainījusies jau otro ceturksni pēc kārtas. Salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo ceturksni, IKP audzis vien par 0,1%.
Arī Itālijas ekonomika otrajā ceturksnī sarukusi par 0,2%.
Tādējādi jaunākie dati nozīmē, ka neviena no trim lielākajām eirozonas ekonomikām pagājušā ceturkšņa laikā nav palielinājusies, liecinot, ka visdrīzāk izaugsmi nevarēs vērot eirozonā kopumā.
Eirozonas ekonomika patlaban izaugsmē atpaliek no citām attīstītajām ekonomikām, piemēram, ASV un Lielbritānijas. Šī bremzēšanās nepalīdz samazināt bezdarba līmeni un tura inflāciju zemā līmenī, palielinot spiedienu uz Eiropas Centrālo banku, kam visdrīzāk nāksies samazināt ekonomikas izaugsmes prognozi un ieviest papildus pasākumus, lai tuvinātu inflāciju noteiktajam mērķim – 2% no esošajiem 0,4%.