Citas ziņas

Turpinās Gazprom un Ukrainas Naftogaz apvienošana

Vēsma Lēvalde, 02.06.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par pirmo soli Krievijas un Ukrainas enerģētikas interešu apvienošanā varētu kalpot Gazprom un Naftogaz veidots kopuzņēmums.

Par to raksta Vedomostji. Kad aprīļa beigās Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins piedāvāja Ukrainai apvienot Gazprom un Naftogaz, Ukraina atbildēja, ka tas iespējams tikai uz paritātes principiem. Taču Krievijas puse Naftogaz vērtē tikai kā atbilstošu 5 % no Gazprom. Izeju atradis Krievijas vicepremjers Igors Sečins, piedāvājot radīt kopuzņēmumu uz paritātes principiem. Abas puses jau sākušas sarunas par iespējamo ieguldījumu jaunā kopuzņēmumā.

Par vienu no aktīviem varētu kļūt Melnās jūras šelfa iecirknis, ko dēvē par Pallasa pacēlumu. Šajā iecirknī licence ogļūdeņražu meklēšanai izsniegta Krievijas kompānijai Černomorņeftjegaz, kas, iespējams, pieder pēc žurnāla Forbes vērtējuma Krievijas bagātākajam cilvēkam Vladimiram Ļisinam. Licence beidzas 2012. gadā, un, iespējams, abu valstu veidotais kopuzņēmums varētu aizskart Ļisina intereses, pieļauj Vedomostji.

Db ju rakstīja, ka Krievija vēlas kļūt par Ukrainas gāzes piegāžu sistēmas pārvaldītāju, kā arī iegādāties enerģētikas un transportēšanas uzņēmumus Baltijas valstīs. Par to vēstīja ASV nedēļas žurnāla Newsweek Krievijas izdevums, atsaucoties uz Krievijas Ārlietu ministrijas dokumenta projektu.

Komentāri

Pievienot komentāru