Likumi

Varētu nākt vēl divi aiziešanas viļņi

Elīna Pankovska, Māris Ķirsons, 08.09.2016

DB 8. septembra vāks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts amatpersonas statusa dēļ maksātnespējas administratoru rindas kļuvušas retākas; iespējams, sagaidāms vēl otrais un trešais administratoru bēgšanas vilnis, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Lai arī normatīvos ir atļauts savienot zvērināta advokāta un maksātnespējas administratora amatus, tomēr bažas par kontrolējošo iestāžu interpretāciju attiecībā uz to, ko drīkst un ko nedrīkst valsts amatpersona saistībā ar interešu konflikta novēršanas doktrīnu, zvērinātiem advokātiem spiež izdarīt izvēli. Kopumā uz jautājumu, vai viņi vēlas kļūt par valsts amatpersonām, ir jāatbild aptuveni 140 zvērinātiem advokātiem, kas vienlaikus ir arī maksātnespējas administratori.

Maksātnespējas administratora sertifikātu ir nolicis arī Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas valdes priekšsēdētājs un zvērināts advokāts Olavs Cers. Kopumā kopš gada sākuma valsts amatpersonas statusa dēļ darbību maksātnespējas procesa administratora profesijā pārtraukušas 35 personas, no kurām 22 ir zvērināti advokāti, liecina minētās asociācijas dati, tostarp zvērināts advokāts Jānis Jurkāns, zvērināts advokāts Ainars Kreics, zvērināts advokāts Raivo Sjademe, zvērināts advokāts Andris Mālenders un citi.

Savukārt Valsts ieņēmumu dienests uz DB uzdoto jautājumu, cik maksātnespējas administratori ir iesnieguši valsts amatpersonas deklarācijas, norāda, ka šādu informāciju nevar sniegt, jo Maksātnespējas administrācija (MAN) nav sniegusi dienestam informāciju, cik vispār šādām personām ir jābūt. Līdz ar to nav iespējams sniegt informāciju, cik ir iesnieguši deklarācijas.

Visu rakstu Varētu nākt vēl divi aiziešanas viļņi lasiet 8. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru