Mazais bizness

VIDEO:Kest Cēsīs - ne visiem pa spalvai

Monta Glumane, 13.05.2020

Šefpavārs Māris Jansons

Foto: Ritvars Skuja/Dienas Bizness

Pārcelšanās no Rīgas uz Cēsīm šefpavāram Mārim Jansonam devusi iespēju noslīpēt restorānu "Kest" un sarakstīt savu pirmo pavārgrāmatu.

Restorāns "Kest", kas lībiešu valodā nozīmē "viņpus", tika plānots trīs gadus un šefpavārs Māris Jansons atzīst - labi, ka tā. Ja tas nebūtu veidots lēnām, tad tas būtu sasteigts, bez dvēseles - vienkārši uzļipināts. Šefpavārs stāsta, ka mūsdienās neveido restorānus ar baltu interjeru. Vairums ir tumši, melni, veidoti "Instragram" stilā, tajos ir daudz augu un elementu - mūžīgais "Pinterest". "Kest" ir gluži pretējs - tīrs, skandināvisks, bez liekām detaļām, saglabājot vēsturisko, kas liecina, ka telpās kādreiz atradies ugunsdzēsēju depo.

M.Jansons vēlas, lai klienti koncentrējas restorāna vidū izveidotajā koka verandā. "Sākotnējā doma bija, ka veranda ir Latvijas 30. gadi, kurā uzliek vecāsmātes sedziņu, skaistās servīzes, baltus galdautus, glāzes - forša vieta, kur svinēt svētkus, tāpēc arī šis restorāns ir klasisks. Balti galdauti, kas jau ir retums, klasiski šķīvji, glāzes. Es diezgan daudz izstaigājos un izdauzījos iepriekšējos 5-6 gadus ar māliem, stikliem, kokiem - visu, kas tagad ir modē, tāpēc šis būs klasisks restorāns," atklāj šefpavārs. Vienīgais mākslas objekts restorānā ir Gaujas senlejas atlējums.

"Bijām milimetru no atvēršanās - būtu atvērušies aprīļa sākumā, bija palicis viens neizdarīts darbs. Labi, ka neatvērāmies divus mēnešus iepriekš, tad būtu jāatlaiž ļoti daudz darbiniekus, tas būtu psiholoģiski smagāk. Es pazīstu daudzus pavārus, kas ir iznesuši pēdējo gaļas gabalu no restorāna tumšajām telpām, tas ir diezgan sāpīgi. Mēs ātri pārstrukturizējāmies un neesam emocionāli cietuši. Protams, esam uz pusslodzi samazinājuši apjomu, bet ražojam," par savu lolojumu stāsta M.Jansons.

Visu rakstu lasiet 12.maija žurnālā "Dienas Bizness"!

Abonējiet, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās.

Komentāri

Pievienot komentāru