Vidzemes un Latgales lielākais graudu kooperatīvs saņēmis 20 miljonu eiro aizdevumu 

Vidzemes un Latgales graudu kooperatīvs LPKS VAKS ir saņēmis no Swedbank finansējumu apgrozāmajiem līdzekļiem 20 miljonu eiro apmērā, informē bankas pārstāvis Jānis Krops.

Zane Atlāce - Bistere, 05.7.2019

LPKS VAKS valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons

Foto: LETA

Vienošanās ļaus kooperatīvam veiksmīgāk iepirkt graudus jaunajā graudu kulšanas sezonā, turklāt vienošanās par finansējumu ļaus kooperatīvam veiksmīgāk aizstāvēt vietējo ražotāju intereses kopējā tirgū.

Ņemot vērā labās ražas prognozes un līdz šim sasniegto, finansējums tiks izmantots kooperatīvās sabiedrības tiešās darbības nodrošināšanai, sniedzot atbalstu vietējiem lauksaimniekiem – graudu ražotājiem. Stabils finansējums dod iespēju elastīgāk vienoties par graudu iepirkuma cenām, kā arī ļaus efektīvi izmantot graudu uzglabāšanas iespējas un palīdzēs nodrošināt lauksaimniekus ar ražošanai nepieciešamajām izejvielām jau nākamajā sēšanas sezonā.

Kā atzīst LPKS VAKS valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons, tad pierādīts, ka labi dzīvot laukos var, ja lauksaimnieki spēj kooperēties: «Ar patiesu lepnumu šogad varam svinēt 20 gadu jubileju kopā ar nu jau vairāk nekā 500 kooperatīva biedriem. Mēs esam pierādījums tam, ka panākumu atslēga ir mūsu pašu spējās sadarboties. VAKS ir izaudzis kā vietēja kapitāla uzņēmums, kurš labklājības pamatu ņem un dod Latvijas laukiem. Tikai spēja godīgi un veiksmīgi pārstāvēt pašmāju ražotāju intereses ir ļāvusi kooperatīvam pārdzīvot laikus, kad daļa laukos dzīvojošo cilvēku izvēlējās laukus pamest. Savukārt tas, ko mēs savā 20 gadu pieredzē varam pilnīgi droši apgalvot, ja zemnieks redzēs, ka ir iespēja par savu darbu saņemt godīgu samaksu, tad viņš laukus nepametīs. Tas arī ir novēlējums mūsu nākamajiem 20 gadiem, būt godīgiem ar saviem ražotājiem, lai kooperatīvs augtu un attīstītos, tāpat kā Latvijas lauksaimniecība».

Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante, atzīst, ka apbrīnas vērta ir kooperatīva vadības un biedru gatavība turēties kopā.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība «VAKS» katru gadu veic papildus investīcijas graudu glabāšanas jaudu palielināšanā un pakalpojumu pieejamībā. Ģeogrāfiski kooperatīvs ir paplašinājies no Vidzemes arī uz Latgales lauku novadiem. Šāda attīstība un investīcijas ļauj apsaimniekot aizvien efektīvāk Latvijas lauku reģionus, tādējādi saglabājot darbaspēku un nodarbinātību attiecīgajos reģionos.

LPKS «VAKS» aktīvi darbojas kopš 1999. gada. Kooperatīvs ir Vidzemes un Latgales lauksaimnieku uzņēmums, kurš izveidojis sistēmu, kas nodrošina savu biedru izaudzētās produkcijas pirmapstrādi, uzglabāšanu, realizāciju un eksportu. Kooperatīvā pašlaik apvienojušās 545 saimniecības un kooperatīvs nodarbina 60 patstāvīgos darbiniekus.

Tevi varētu interesēt

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) VAKS pērn sasniedza rekordapgrozījumu,...

Vidzemes lielākais graudu kooperatīvs Vaks Gulbenes novada Beļavas pagastā atklājis jaunu ēku...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Valdība otrdien, 2. jūlijā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos noteikumus par...

Brazīlijas mangrovju mežos sāpīgi izjūtamas klimata pārmaiņas, vēsta Reuters....

Tie lauksaimnieki, kuri laikā no 1.aprīļa līdz 30.novembrim nodarbina laukstrādniekus sezonas rakstura...

Arī Jāņu vainagos dzīvesstila uzņēmēja Lolita Duge pin izturīgāko šķirņu piparmētras, kas...

Šā gada jūnija otrajā nedēļā, salīdzinājumā ar to pašu periodu pagājušajā gadā,...

Lauriņu zemnieku saimniecībā grieķu un poļu zemenes Latvijas tirgū par konkurentēm neuzskata...

Lietus ir nauda, kas birst no gaisa, un tā šogad nav, saka...

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien paziņoja par jaunu palīdzības paketi 16 miljardu...

Katrā cilvēkā mīt vēlme dzīvot saskaņā ar dabu, sajūtot sevi kā dabas...

Lauksaimniecības nozarē Latvijā visienesīgāk ir audzēt graudus, intensīvi ražot pienu, kā arī...