Citas ziņas

VK piedāvā mainīt likumu, lai varētu izsekot naudas izlietojumam arodbiedrībās

LETA, 22.04.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts kontrole (VK) piedāvā mainīt likumu, lai radītu labākas iespējas izsekot naudas izlietojumam arodbiedrībās.

Kā trešdien telekanālā LNT pastāstīja VK vadītāja Elita Krūmiņa, revidējot Rīgas satiksmi (RS), VK secinājusi, ka nav iespējams pārbaudīt, kas notiek ar līdzekļiem, kurus uzņēmumi pārskaita arodbiedrībām, jo tālāk šai naudai nav iespējams izsekot. VK rosinās apsvērt iespēju mainīt sistēmu.

Kā ziņots, Rīgas pašvaldības uzņēmums RS pārskaita ievērojamus līdzekļus arodbiedrībai LABA, kas ir cieši saistīta ar Rīgā valdošo partiju Saskaņas centrs.

Krūmiņa pastāstīja, ka pēc operatīvās revīzijas VK no RS saņēmusi informāciju un atskaites par VK ieteikumu ieviešanas iespējām. RS esot pasūtījusi dažādus pētījumus un izstrādājusi ar tiem saistītus normatīvos aktus, taču, lai pilnvērtīgi izvērtētu iesniegtos materiālus, VK tagad domā par pilna apmēra revīziju RS.

Valsts kontroliere stāstīja, ka VK interesē jautājums, kā notiek pasažieru skaita prognozēšana sabiedriskā transporta pārvadājumos, jo tas esot viens no centrālajiem elementiem biļešu cenas noteikšanas metodikā. VK lūgusi šo metodiku izvērtēt kādam Latvijas Universitātes profesoram, kurš RS metodikā saskatījis nepilnības. VK attiecīgus ieteikumus aizsūtījusi Satiksmes ministrijai, no kuras, pēc Krūmiņas vārdiem, esot saņemta klaji formāla atbilde un neviens neesot vēlējies domāt par iespējamiem uzlabojumiem tarifu veidošanas metodikā.

VK tuvojas revīzijas pabeigšanai Rīgas namu pārvaldniekā, kura varētu tikt publiskota maijā. Krūmiņa konkrētus secinājumus neatklāja, taču jau revīzijas laikā par vienu no pārbaudes aspektiem VK vērsusies Ģenerālprokuratūrā, lai šo jautājumu risinātu kriminālprocesuālā kārtā.

Komentāri

Pievienot komentāru