Jaunākais izdevums

Farmaceitiskā kompānija PharmIdea nepārtraukta darba nodrošināšanai – zāļu izejvielu, iepakojuma iegādei, transporta izdevumiem un savlaicīgai nodokļu nomaksai - no bankas Citadele saņēmusi finansējumu 600 000 eiro apmērā.

2020. gadā PharmIdea apgrozījums bijis 8 miljoni eiro, 2023. gadā tas plānots jau divas reizes lielāks, kā arī drīzumā iecerēts ieviest jaunus produktus.

PharmIdea ir strauji augoša farmaceitiskā kompānija, kas nodarbojas ar pašu izstrādātu sterilo zāļu formu ražošanu, ko eksportē uz 35 valstīm visā pasaulē, tā apliecinot, ka farmaceitiskā industrija Latvijā ir ļoti augstā līmenī. Uzņēmums zāles pārdod Eiropas Savienības dalībvalstīs, Tuvajos Austrumos, Āzijā, Krievijā, Neatkarīgo Valstu Sadraudzības valstīs, Centrālamerikā u.c. Pandēmijas dēļ gatavās produkcijas transportēšanas ceļš kopš 2020. gada 3. ceturkšņa kļuvis laikietilpīgāks, zāles galamērķi sasniedz lēnāk, palielinās ceļa izmaksas. Piemēram, laikā, kad starptautiskajiem pārvadājumiem slēgta robeža ar Krieviju, zāles vispirms vajadzējis sūtīt uz Stambulu Turcijā, un tikai tad ar lidmašīnu tās transportētas uz Maskavu.

PharmIdea izpilddirektors un valdes loceklis Vitālijs Skrīvelis uzsver, ka uzņēmumā saražotās zāles ir sarežģītas receptūras nišas produkts – paredzētas tiešai ievadīšanai asinsritē, līdz ar to visā ražošanas procesā tiek nodrošināta augstākā līmeņa sterilitāte un transportēšanas procesā tiek ievērots nepieciešamās temperatūras režīms.

“Latvijā ražotās zāles palīdz tūkstošiem cilvēku pasaulē, esot tiem reanimācijā, sievietēm dzemdībās, kā arī ārstējot sēnīšu slimības un pat vēzi. Jau sākotnēji izvēlējāmies, ka jāražo augstas kvalitātes eksporta produkts, un konkrētajā nišā mums pasaulē ir tikai 3-4 konkurenti. Produkcija ir ar augstāku pievienoto vērtību, līdz ar to arī dārgāka. Mans uzskats ir – šāds ceļš jāiet arī daudziem citiem uzņēmējiem Latvijā, jo masu produkcijai ir liela konkurence, līdz ar to zemāka cena, kas mazas valsts ražotājam nav izdevīgi. Atrodot iespēju ražot pasaulē vajadzīgu nišas produktu un ikdienā strādājot ar uzticamu finanšu partneri, Latvijas ražotājs var gan pelnīt, gan maksāt labas algas darbiniekiem,” biznesa pieredzē dalās V. Skrīvelis.

“Preču eksportu pandēmija ietekmējusi salīdzinoši maz, un, pēc Finanšu ministrijas datiem, ķīmiskās rūpniecības ražojumu eksports gada griezumā pat pieaudzis par 14,2 %. PharmIdea ir labs piemērs tam, ka Latvijas uzņēmums pasaules līmenī spēj konkurēt ar sabiedrības veselībai nozīmīgu un augstas pievienotās vērtības produktu. Ikvienam uzņēmumam ir nepieciešama nemitīga attīstība, un procesi ne uz brīdi nedrīkst apstāties, tādēļ esam gandarīti, ka varam atbalstīt uzņēmuma mērķus, piešķirot kredītlīniju,” norāda Guntis Mincis, Citadeles vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs.

PharmIdea šobrīd strādā 90 visdažādāko jomu darbinieki. Uzsākot darbu 2007. gadā, uzņēmumā strādāja tikai 5 darbinieki.

PharmIdea ražotne 2000 kvadrātmetru platībā ir izvietota Noric Industrial Park teritorijā Olainē. Tajā strādā divas zāļu pildīšanas līnijas, darbs notiek maiņās, un darbinieki vidū ir gan vietējie Olaines iedzīvotāji, gan arī no Ķeguma, Ādažiem, Salaspils, Jelgavas, Rīgas u.c. vietām. PharmIdea aizvien ir gaidīti jauni darbinieki, kurus iespēju robežās pieredzējušākie kolēģi apmāca, tomēr 60 % darbinieku ir ar augstāko izglītību farmācijā, ķīmijā, inženierzinātnēs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Latvijas uzņēmumi ar valsts atbalstu vēlas uzbūvēt rūpnīcu vakcīnu ražošanai

LETA, 10.03.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Trīs Latvijas farmaceitiskie uzņēmumi - AS "Olainfarm", AS "Grindeks" un SIA "Pharmidea" - ar valsts atbalstu vēlas uzbūvēt rūpnīcu vakcīnu pret Covid-19 ražošanai, trešdien Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēdē atklāja Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs un "Pharmidea" līdzīpašnieks Vitālijs Skrīvelis.

Pēc viņa paustā, Covid-19 ierobežojumu dēļ sabremzēta Latvijas tautsaimniecība, kas gan darīts, lai nepārslogotu slimnīcas. Taču, skatoties uz priekšu, pandēmija var atkārtoties, un "būtu noteikti gudri un svarīgi sagatavoties laikus".

"Vakcinācijas ziņā mēs, salīdzinot ar pārējām Eiropas valstīm, esam astē, jo mums vienkārši trūkst šo vakcīnu. Trīs Latvijas vadošie uzņēmumi "Grindex", "Olainfarm" un "Pharmidea" izteikuši priekšlikumu Ekonomikas ministrijai, ka īstenībā pienācis laiks, lai nākamajos piecos gados Latvijā uzceltu industriālo laboratoriju un arī rūpnīcu, kas būtu spējīga ražot vakcīnas te uz vietas ar iepirkto tehnoloģiju," skaidroja Skrīvelis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Vitenbergs: Latvijai ir potenciāls uzsākt vakcīnu ražošanu

Db.lv, 15.03.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs šodien attālinātās tikšanās laikā ar Eiropas Komisijas iekšējā tirgus komisāru Tjerī Bretonu pārrunāja vakcīnu ražošanas iespējas Latvijā. Tikšanās laikā Vitenbergs norādīja, ka atbalsta Eiropas Savienības (ES) mērķi apvienot spēkus Covid -19 vakcīnu ražošanā, un apliecināja Latvijas gatavību iesaistīties šajā procesā.

"Latvija ir gatava uzsākt Covid-19 vakcīnu ražošanu. Mums ir gadu desmitiem attīstītas farmācijas tradīcijas, augsta kompetence un atbilstoša infrastruktūra. Iesaistot Latvijas biomedicīnas nozari, Latvijas zinātnieku potenciālu un mūsu farmācijas nozares milžu kompetenci, esam gatavi nākotnē uzsākt ne tikai Covid 19, bet arī citu vakcīnu ražošanu," uzsvēra J. Vitenbergs

Apņemšanos iesaistīties vakcīnu ražošanā jau ir pauduši lielākie Latvijas medikamentu ražotāji - JSC "Grindeks", JSC "Olainfarm" un "Pharmidea", kas ir gatavi attīstīt Covid-19 vakcīnu ražošanu, pamatojoties uz biotehnoloģijām un gēnu terapijas tehnoloģijām attiecībā uz visu vakcīnu veidiem. Potenciāli ir paredzama arī citu ieinteresēto pušu iesaistīšanās.

Komentāri

Pievienot komentāru