Zemgales spēka produkti žurnālā Biznesa Plāns 

Laikraksta Dienas Bizness abonenti ceturtdien, 22. martā, kopā ar laikrakstu saņem žurnāla «Biznesa Plāns» Zemgales numuru.

Dienas Bizness, 2018. gada 22. marts plkst. 7:25

Jaunās paaudzes betona izstrādājumi, automašīnu riepu otrā dzīve, puķkopība ārpus standartiem, kā arī kvalitātes virsotnes LED gaismekļu ražošanā, stikla konstrukcijās, akustiskajos paneļos, auto kardānos un koka māju būvniecībā.

Biznesa Plāns pēc ekspedīcijas Zemgalē aicina kopā ar žurnāla veidotājiem izjust reģiona inovatīvāko uzņēmumu vibrācijas, kas iekustina būtiskas pārmaiņas ne tikai domāšanā, bet jau materializējušās tirgū pieprasītos produktos. Zemgales inovatīvāko produktu tapšanas procesu krāšņās fotokolāžās iemūžinājis Biznesa Plāna fotogrāfs Matīss Markovskis.

Centāmies lūkoties nevis plašāk, mēģinot aptvert Zemgales lielsaimniecību tūkstošhektāru plaknes, bet, tieši pretēji, sašaurinājām gaismas staru kūli līdz bioloģiskās saimniecības Vizbuļi ar rokām aprūpēto burkānu vagu skaustiem.

Biznesa Plāna nu jau ceturtajā numurā raksta žurnāla redaktors Raivis Bahšteins. Zīmīgi, ka tieši Zemgalē veidojas dažādas zaļās iniciatīvas. Tā nav sakritība, bet dabiska nepieciešamība pēc līdzsvara. Valdības mainās, bankas nāk un zūd, bet zeme paliek. Tāpēc tā jāgodā, nevis jānodzen, domājot īstermiņā – vienas nozares, vienas lielsaimniecības, vienas sezonas rekordražas līmenī, uzskata R. Bahšteins.

«Gribam padarīt pasauli labāku, tikai caur šādu prizmu pieņemam visus biznesa lēmumus,» tā Biznesa Plānam saka uzņēmuma UPPE vadītājs Aldis Cimermanis, kurš Ozolnieku novadā izveidojis ne tikai dinamiski augošu, bet arī sociāli atbildīgu uzņēmumu, kas turklāt spējis izpelnīties Skandināvijas arhitektu cieņu.

Teju pilnībā atjaunotais Berķenes muižas komplekss Jelgavas novada Ziedkalnē ir Alda un Ilzes Melgalvju dzīves neprātīgākais un dārgākais piedzīvojums. «Krusta velve, kad to ieraudzījām, šķita kā pasakā. Protams, ja neņem vērā, ka zem tās bija metru biezs atkritumu un mēslu slānis,» Berķenes muižas saimnieks Aldis Melgalvis atceras muižas atdzimšanas skarbo sākumu.

«Laukos ir vieglāk sākt saprast, ka mēs paši radām savu realitāti. Laukos, ja gribi savu koku, tu ņem un to iestādi. Pilsētā vairāk jūties pakļauts sistēmai,» uzskata Laima Grigone, keramikas darbnīcas Laima Ceramics saimniece. Viņa, dzīvodama Rundāles novada lauku idillē, uztur labā līmenī savu personiskā piepildījuma līdzsvaru, bet viņas darbi dzīvo savu dzīvi virtuvēs, viesistabās, mākslas galerijās un restorānos daudzviet pasaulē.

«Svarīgāki par domu biedriem ir darba biedri!» pie šādas atziņas nonācis biedrības Ekociemats vadītājs Ingus Zālītis, kas Jaunjelgavas novada Seces pagastā lēnu garu transformē kādreizējo ieceri veidot ekociemata kopienu. «Ar to, ka teorija un prakse ekociemata veidošanā atšķiras, rēķinājāmies jau no pirmās dienas,» atzīst Ingus, kas Daugavas ielokā attīsta bioloģisko saimniecību Omrači.


Žurnālu visi laikraksta Dienas Bizness abonenti saņēma bez maksas.

Citiem tas nopērkams arī elektroniskā versijā: https://www.dbhub.lv/biznesa-plans-zemgale

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 12. februāris plkst. 8:30

Kazkopībā dzīvnieku skaitam ir tendence palielināties; aug pieprasījums pēc kazas piena produktiem.

2018. gada 07. februāris plkst. 17:53

Rīgas Centrāltirgū varētu tikt izveidots stends, kurā tirgotu tikai Latvijā bioloģiski audzētos...

2018. gada 01. februāris plkst. 7:46

Ilgtspējīgas un atbildīgas uzņēmējdarbības virzienā.

2018. gada 29. janvāris plkst. 9:29

Tieši Absolūts ēd ir kļuvis par logo Lipsku ģimenes saimniecībai.

2018. gada 12. janvāris plkst. 9:17

Kaņepēs ir spēks, intervijā DB saka Dailes teātra aktieris Ivars Auziņš, kurš jau septiņus gadus vada kaņepju pārstrādes uzņēmumu Transhemp.

Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...