Zemgales spēka produkti žurnālā Biznesa Plāns 

Laikraksta Dienas Bizness abonenti ceturtdien, 22. martā, kopā ar laikrakstu saņem žurnāla «Biznesa Plāns» Zemgales numuru.

Dienas Bizness, 22.3.2018

Jaunās paaudzes betona izstrādājumi, automašīnu riepu otrā dzīve, puķkopība ārpus standartiem, kā arī kvalitātes virsotnes LED gaismekļu ražošanā, stikla konstrukcijās, akustiskajos paneļos, auto kardānos un koka māju būvniecībā.

Biznesa Plāns pēc ekspedīcijas Zemgalē aicina kopā ar žurnāla veidotājiem izjust reģiona inovatīvāko uzņēmumu vibrācijas, kas iekustina būtiskas pārmaiņas ne tikai domāšanā, bet jau materializējušās tirgū pieprasītos produktos. Zemgales inovatīvāko produktu tapšanas procesu krāšņās fotokolāžās iemūžinājis Biznesa Plāna fotogrāfs Matīss Markovskis.

Centāmies lūkoties nevis plašāk, mēģinot aptvert Zemgales lielsaimniecību tūkstošhektāru plaknes, bet, tieši pretēji, sašaurinājām gaismas staru kūli līdz bioloģiskās saimniecības Vizbuļi ar rokām aprūpēto burkānu vagu skaustiem.

Biznesa Plāna nu jau ceturtajā numurā raksta žurnāla redaktors Raivis Bahšteins. Zīmīgi, ka tieši Zemgalē veidojas dažādas zaļās iniciatīvas. Tā nav sakritība, bet dabiska nepieciešamība pēc līdzsvara. Valdības mainās, bankas nāk un zūd, bet zeme paliek. Tāpēc tā jāgodā, nevis jānodzen, domājot īstermiņā – vienas nozares, vienas lielsaimniecības, vienas sezonas rekordražas līmenī, uzskata R. Bahšteins.

«Gribam padarīt pasauli labāku, tikai caur šādu prizmu pieņemam visus biznesa lēmumus,» tā Biznesa Plānam saka uzņēmuma UPPE vadītājs Aldis Cimermanis, kurš Ozolnieku novadā izveidojis ne tikai dinamiski augošu, bet arī sociāli atbildīgu uzņēmumu, kas turklāt spējis izpelnīties Skandināvijas arhitektu cieņu.

Teju pilnībā atjaunotais Berķenes muižas komplekss Jelgavas novada Ziedkalnē ir Alda un Ilzes Melgalvju dzīves neprātīgākais un dārgākais piedzīvojums. «Krusta velve, kad to ieraudzījām, šķita kā pasakā. Protams, ja neņem vērā, ka zem tās bija metru biezs atkritumu un mēslu slānis,» Berķenes muižas saimnieks Aldis Melgalvis atceras muižas atdzimšanas skarbo sākumu.

«Laukos ir vieglāk sākt saprast, ka mēs paši radām savu realitāti. Laukos, ja gribi savu koku, tu ņem un to iestādi. Pilsētā vairāk jūties pakļauts sistēmai,» uzskata Laima Grigone, keramikas darbnīcas Laima Ceramics saimniece. Viņa, dzīvodama Rundāles novada lauku idillē, uztur labā līmenī savu personiskā piepildījuma līdzsvaru, bet viņas darbi dzīvo savu dzīvi virtuvēs, viesistabās, mākslas galerijās un restorānos daudzviet pasaulē.

«Svarīgāki par domu biedriem ir darba biedri!» pie šādas atziņas nonācis biedrības Ekociemats vadītājs Ingus Zālītis, kas Jaunjelgavas novada Seces pagastā lēnu garu transformē kādreizējo ieceri veidot ekociemata kopienu. «Ar to, ka teorija un prakse ekociemata veidošanā atšķiras, rēķinājāmies jau no pirmās dienas,» atzīst Ingus, kas Daugavas ielokā attīsta bioloģisko saimniecību Omrači.

Žurnālu visi laikraksta Dienas Bizness abonenti saņēma bez maksas.

Citiem tas nopērkams arī elektroniskā versijā: https://www.dbhub.lv/biznesa-plans-zemgale

Tevi varētu interesēt

Šodien pie DB abonentiem dodas projekta Biznesa Plāns nu jau ceturtais izdevums, kas...

Pēc samazinātā PVN ieviešanas Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem būtiski audzis pieprasījums pēc tomātiem un bioloģiski audzētām ogām un āboliem.

Bijušajam iekšlietu ministram Māris Gulbim, kurš pirms diviem gadiem pievērsies ārstniecības augu...

Kazkopībā dzīvnieku skaitam ir tendence palielināties; aug pieprasījums pēc kazas piena produktiem.

Rīgas Centrāltirgū varētu tikt izveidots stends, kurā tirgotu tikai Latvijā bioloģiski audzētos...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...