Investors

Agrākie līderi zaudējuši, bet iepriekšējie zaudētāji uzvarējuši

Jānis Šķupelis, 13.10.2016

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šogad labi gājis investoriem, kuri izpārdevuši tos finanšu aktīvus, kuriem cena visstraujāk palielinājās šā gada pirmajā pusē, un tajā brīdī uzpirkuši tādus finanšu aktīvus, kuriem cena minētajā periodā bija sarukusi viskrasāk, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Līdz šā gada jūnija beigām izcilu sniegumu demonstrēja, piemēram, ASV telekomunikāciju sektora uzņēmumu akcijas (šī sektora akciju vērtība gada pirmajā pusē pieauga par 22%), kuru cena kopš vasaras pirmā mēneša beigām ir sarukusi par 10%. Tāpat līdzīga dinamika bijusi ASV komunālo pakalpojumu sektora vērtspapīriem. Arī, piemēram, ASV Consumer Staples (mazāk ciklisku plaša patēriņa preču pārdevēji un ražotāji) sektora uzņēmumu akciju indeksa vērtība gada pirmajā pusē palielinājās par 9%, lai gan kopš jūnija tā ir sarukusi par 5%. Līdzīgi ir bijis arī nekustamā īpašuma kompānijām – to cena pirmajā pusgadā pieauga par 9%, bet kopš jūnija beigām tā ir sarukusi par 8%.

Interesanti, ka pilnīgi pretējas tendences pēdējo mēnešu laikā ir bijušas saistībā ar tām akcijām, kuras investoru vidū pirmajā pusgadā nebija īpaši mīlētas. Piemēram, ASV informācijas tehnoloģiju uzņēmumu akciju indeksa vērtība gada pirmajā pusē saruka par 1%, kur kopš tā brīža to vērtības ir pieaugušas par veseliem 12%. Tāpat pirmajā pusgadā par 4% saruka S&P 500 banku sektora indeksa vērtība, lai gan kopš jūnija beigām tā ir iespējusi palielināties par 4%.

Visu rakstu Atkal topā alkatība lasiet 13. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.