Akseleratori – saredzamā nākotnē

Autors: Anda Asere
2017. gada 20. marts plkst. 10:13

Ir izsludināts Altum iepirkums akselerācijas fondu pārvaldnieku atlasei; pieteikties var līdz 10. aprīlim, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Agrīnas stadijas uzņēmumu atbalstam paredzēts ERAF finansējums 15 milj. eiro apmērā. Iepirkumā plānots izvēlēties trīs akselerācijas fondu pārvaldniekus, kas biznesa ideju attīstībai sniegs attiecīgus pakalpojumus, tostarp nodrošinās mentorus un konsultācijas, veiks pirmssēklas un sēklas kapitāla ieguldījumus. Katram akselerācijas fondam Altum piešķirs piecus miljonus eiro, kas veidos 90% no fonda apjoma, savukārt 10% būs jānodrošina tā pārvaldītājam.

«Virzoties plānotajā tempā, finansējums Latvijā pirmajiem akselerācijas fondiem no Altum būs pieejams jūlija sākumā. Tas ir brīdis, kad jauno un daudzsološo ideju īpašnieki varēs doties pie akselerācijas fondiem un pretendēt uz pakalpojumu saņemšanu. Tāpat akselerācijas fondi varēs sākt uzrunāt potenciālos klientus,» saka Juris Vaskāns, Altum valdes loceklis. Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko piebilst, ka brīdī, kad potenciālie akselerācijas fondu pārvaldnieki piesakās konkursā, valsts sektors necer, ka tie ieradīsies ar naudas maisiem un gaidīs, kad valsts piešķirs savu atbalsta daļu. Tāpēc jārēķinās, ka paies vēl kāds laiks, uzrādot privātā sektora līdzfinansējumu.

Visu rakstu Akseleratori – saredzamā nākotnē lasiet 20. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Atslēgvārds