Alandeko par IKEA ienākšanu: Tas nav mūsu izdzīvošanas jautājums

2017. gada 15. marts plkst. 11:48
Dalies ar šo rakstu

Lielākie mājas preču tirgotāji gatavojas IKEA ienākšanai Latvijas tirgū, tomēr pārāk apdraudēti nejūtas, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness. 

«Tas nav mūsu izdzīvošanas jautājums, Latvijas tirgū ienākot IKEA, un šis fakts mūs nemudina pārskatīt koncepciju, iepirkumus un attiekami pret pircējiem,» atzīst interjera dizaina priekšmetu mazumtirgotāja Alandeko (SIA Alan ltd) valdes priekšsēdētājs Aldis Zvaigzne.

Līdzīgs viedoklis ir arī citiem DB aptaujātajiem mājas preču tirgotājiem, kuri šī skandināvu izcelsmes milža ienākšanu uzskata kā izaicinājumu, nevis beigu sākumu. «Konkurence mājas un interjera preču tirdzniecības sektorā ir salīdzinoši augsta, tā turpina palielināties. Ienāk gan jauni tirgus spēlētāji, gan arī jau esošie kāpina investīciju apjomu un uzlabo sortimentu. Katrs no tirgus dalībniekiem cenšas aktīvi piesaistīt klientus un attīstīt savu piedāvājumu,» teic veikalu tīkla Jysk (SIA Jysk Linnen’n Furniture) vadītāja Baltijas valstīs un Baltkrievijā Dace Zundure. Viņasprāt, iedzīvotāju ienākumu līmeņa pieaugums, nepieciešamība labiekārtot mājokli, kā arī cilvēku vēlme veikt izmaiņas interjerā, tāpat kā iepriekšējos gadus, būs vieni no galvenajiem tirgus izaugsmes pamata faktoriem.

DB uzrunāja arī trīs mazumtirgotājus, kuri vairākus gadus Latvijā nodarbojas ar IKEA preču tirdzniecību un piegādi. Līdzšinējam biznesam varētu pienākt gals vai sagaidāms vērienīgu pārmaiņu laiks, jo strādāt tāpat kā līdz šim vairs nevarēs – cilvēki, kuri vēlēsies iegādāties IKEA preces, visticamāk, to izdarīs paši, dodoties uz jauno lielveikalu Stopiņos.

Visu rakstu Mājas preču tirgotāji nebaidās no cīņas ar milzi lasiet 15. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām