Apple jaunais iPad dienas gaismu varētu ieraudzīt jau 15. oktobrī

2013. gada 01. oktobris plkst. 15:35
Autori:
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Apple ar jaunāko iPad sērijas planšetdatoru varētu nākt klajā 15. oktobrī, prognozē analītiķi. Izskanējis viedoklis, ka Apple varētu plašāku sabiedrību iepazīstināt ar iPad 5 un iPad Mini 2 ierīcēm.

Apple iPad 5 planšetdators, iespējams, būs divus milimetrus īsāks, 15 milimetrus šaurāks un divus milimetrus plānāks nekā tā priekšgājējs. Izskanējis arī, ka jaunajā ierīcē tiks iekļauta Apple pirkstu nospiedumu nolasīšanas tehnoloģija Touch ID, līdzīgi kā iPhone 5s viedtālruņa gadījumā. Planšetdatori tikšot aprīkoti ar 64 bitu A7 procesoru. iPad Mini 2 savukārt tiks pie augstākas izšķirtspējas ekrāna.

Tuvojoties datumam, kad Apple varētu prezentēt jaunāko planšetdatoru, internetā noplūdušas arī fotogrāfijas, kurās, iespējams, attēlota šī ierīce. Fotogrāfijas nopludinājusi Ķīnas tehnoloģiju kompānijas SW Box vietne.

Septembrī Apple prezentēja divus jaunus viedtālruņus – iPhone 5s, kas aprīkots ar pirkstu nospiedumu atpazīšanas drošības sistēmu, kā arī lētāku iPhone 5c. Dārgākais iPhone būs pieejams trīs krāsās – sudraba, pelēkā un zelta, savukārt lētākajam iPhone krāsainos «vāciņus» būs iespējams mainīt. iPhone 5c pieejams piecās krāsās - rozā, zilā, dzeltenā, zaļā un baltā.

Pirmajās trijās tirdzniecības dienās Apple izdevās pārdot deviņus miljonus viedtālruņu. Kā norādījusi Apple, pieprasījums pēc 5S pārsniedzis piedāvājumu. Jāatgādina, ka 5S aprīkots ar pirkstu nospiedumu sensoru. Analītiķi gan izteikušies - lai gan pārdošanas apjomi ir spēcīgi, Apple bija jāpieliek pūles, lai nodrošinātu, ka pirmā pārdošanas nedēļas nogale ir veiksmīga.

Apple īpaši uzsvērusi savu jauno ierīču pirkstu nospieduma nolasīšanas tehnoloģiju Touch ID. Divas dienas pēc iPhone 5s nonākšanas tirdzniecībā šī tehnoloģija jau tika uzlauzta. Pirkstu nospiedumu nolasīšanas tehnoloģiju uzlauzt esot izdevies Vācijas hakeru grupējumam Chaos Computer Club (CCC). 
 

Dalies ar šo rakstu