Valdībām būtu jārīkojas, lai samazinātu ienākumu nevienlīdzīgu, jo plaisa starp bagātajiem un nabadzīgākajiem iedzīvotājiem kavē ekonomikas izaugsmi, aptaujājot starptautiskos investorus, secināts Bloomberg Globall Poll aptaujā.
58% no respondentiem atbildējuši, ka šī nevienlīdzība bremzē ekonomikas attīstību, un 68% uzskata, ka valdībai šī problēma ir jārisina.
«Šis ir viens no visakūtākajiem un delikātajiem uzdevumiem valdībām nākamo 10 gadu laikā,» sacījis aptaujas dalībnieks, Veco Invest aktīvu pārvaldes vadītājs Mario Kribari. «Sarūkošais reālās algas apmērs lielākajai iedzīvotāju daļai un ļoti polarizētie sociālie, investīciju un patēriņa stagnācijas ekonomikas riski, kā arī potenciālie sociālie nemieri,» kā piemērus min eksperts.
10% bagātāko amerikāņu 2012.gadā nopelnīja lielāko ienākumu daļu kopš 1917.gada, liecina Kalifornijas Universitātes ekonomista Emanuela Saeca aplēses. Šie cilvēki, kas iekļauti labāko desmitdaļā 2012.gadā nopelnīja vismaz 146 tūkstošus dolāru, kas ir gandrīz 12 reižu vairāk nekā nopelnīja 10% ar zemākajiem ienākumiem.
Aptaujas dalībnieki no visas pasaules sacīja, ka ienākumu plaisa ASV ir lielāka nekā citās attīstītajās valstīs.