Mazais bizness

Atmiņu ķērājs - neparasta biznesa ideja

Dienas Bizness, 17.01.2018

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#«Skaidri sapratu, ka nevēlos vairs atgriezties darbā bankā, gribējās pārmaiņas.»

Aizkraukliete Dace Šķirmante savu vaļasprieku padarījusi par darbu, izveidojot uzņēmumu «Atmiņu ķērājs», kura galvenais pakalpojums ir palīdzēt cilvēkiem sakārtot, sistematizēt un šķirot gadiem ilgi krātās foto­grāfijas, vēsta reģionālais laikraksts Staburags.

D. Šķirmante stāsta: «Biju diezgan ilgā bērnu kopšanas atvaļinājumā - ar diviem bērniem pēc kārtas, tāpēc pa to laiku skaidri sapratu, ka nevēlos vairs atgriezties darbā bankā, gribējās pārmaiņas.»

«Ideja par sava uzņēmuma izveidošanu radās pamazām — pirms astoņiem gadiem sākām veidot kalendārus ar fotogrāfijām, ko svētkos tradicionāli dāvinām radiem un draugiem. Es maketēju, vīrs savā drukas firmā tos izdrukāja. Pa šiem gadiem atskārtu, ka daudziem fotogrāfijas kalendāros ir teju vienīgās papīra formātā, pārējās tā arī paliek — tālruņos un datoros. Man šķiet, ka fotogrāfijas jēga ir iemūžināt mirkļus un pēc tam par tiem atgādināt, taču tas var notikt tikai tad, ja šīs bildes ir redzamas, tad tās rada prieku katru reizi, kad tās aplūkojam, tās ir daļa no mūsu telpas un dzīves,» stāsta aizkraukliete.

«Padomu biznesa plāna rakstīšanā sniedza Nodarbinātības valsts aģentūras darbinieki, konsultējos Jēkabpils biznesa inkubatorā. Manu

«Atmiņu ķērāja» projektu novērtēja kā vienu no labākajiem, tāpēc saņēmu dotāciju sava biznesa sākšanai — 3000 eiro. Naudu izlietoju darbavietas ierīkošanai un iegādājos darbam nepieciešamo tehniku. Pamazām darbojos jau no pagājušā gada septembra, taču oficiāli

«Atmiņu ķērāju» atvēru 1. decembrī. Gribējās, lai uzņēmumam ir dzimšanas diena, lai būtu notikums, ko var atcerēties,» stāsta D. Šķirmante.

Uzņēmuma galvenā doma ir palīdzēt cilvēkiem kārtot, šķirot un darboties ar fotoarhīviem.

Komentāri

Pievienot komentāru