Ātrie kreditētāji metušies uz kredītlīnijām un ilgāku termiņu aizdevumiem

2016. gada 21. septembris plkst. 9:31
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Procentu likmju ierobežojumi ātro kredītu nozarē likuši kompānijām mainīt stratēģiju un pievērsties jaunu pakalpojumu izstrādei, kā rezultātā daļa uzņēmumu pauž apņēmību konkurēt ar bankām, taču. daļa uzņēmumu tirgū aktīvi vairs nestrādā, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Šā gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas ierobežo ātro kredītu izmaksas. - aizdevuma kopējās izmaksas patērētājam nedrīkst pārsniegt 0,55% dienā no kredīta summas no pirmās līdz septītajai kredīta izmantošanas dienai, 0,2% dienā no kredīta summas no 8.-14. kredīta izmantošanas dienai un 0,2% dienā no kredīta summas, sākot ar 15. kredīta izmantošanas dienu.

Ātro kredītu devēji iepriekš pret izmaiņām aktīvi pretojās, uzsverot, ka nosacījumi iegrožo nozari un daudzās pasaules valstīs, kur šis sektors ir attīstīts, šādi ierobežojumi netiek piemēroti. Kompāniju pārstāvji izmaiņām sāka gatavoties jau pērn un tirgū sāka parādīties jauni pakalpojumi, un patlaban alternatīvus pakalpojumus tradicionālajam ātrajam kredītam pamazām nomaina jauni. Kreditētāji gan uzsver, ka daļēji piepildījušās iepriekš teiktās prognozes, ka klienti aizņemsies lielākas summas, jo aizdevumi uz īsiem termiņiem izzudīs.  

Visu rakstu Ar cenu vairs nekonkurē iespējams izlasīt trešdienas, 21.septembra, laikrakstā Dienas Bizness, 13.lpp.!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds