Atskats mobilo tehnoloģiju kongresā Mobile World Congress

2013. gada 28. februāris plkst. 15:54
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Pasaules vadošajā mobilo tehnoloģiju kongresā Mobile World Congress (MWC), kas no 25.februāra līdz 28.februārim norisinās Barselonā, pārstāvēti bija teju visi lielākie ražotāji, kuri iepazīstināja ar saviem produktiem. Inovāciju jomā dominēja viedtelefonu un planšetdatoru uzvaras gājiens, kā arī MWC vēlreiz apliecināja pieaugošo mobilo aplikāciju nozīmi.

Būtisks uzsvars MWC šogad tika veltīts mobilo maksājumu jomā, izmantojot NFC tehnoloģiju. Lai gan citviet pasaulē dažādās jomās jau iespējams norēķinus veikt ar telefoniem, izmantojot NFC funkcionalitāti, Baltijā, tostarp Latvijā šāda veida norēķinu kartes ar bezkontakta fukciju varētu tikt ieviestas 2-3 gadu laikā, Db.lv norādīja Point Baltijas valstu vadītāja Agris Štikāns.

Daļa ražotāju, kas MWC prezentēja savus risinājumus NFC jomā, ir panākuši sadarbību ar VISA vai MasterCard, vai pat abām kompānijām. Lai praksē norēķinus varētu veikt tikai ar mobilo telefonu, bez PIN koda ievadīšanas, ir noteikti limiti, piemēram, 20 eiro apjomā. Savukārt pārsniedzot summu, drošības nolūkos ir nepieciešama PIN koda ievadīšana.

Lielas izmantošanas iespējas šobrīd ražotāji NFC jomā paredz mazumtirdzniecībā, lai ar mobilā telefona palīdzību varētu veikt nelielus maksājumus, piemēram, iegādāties saldumus vai atspirdzinošus dzērienus. Šādu automātu ar NFC funkcionalitāti izstādē iepazīstināja Samsung Electronics.

MWC akcentēja arī ceturtās paaudzes jeb 4G iespējas, kas mobilo sakaru sniegtās iespējas paceļ jaunā līmenī. Telefons mūsdienās vairs nekalpo tikai zvanu veikšanai un sms sūtīšanai, bet viedtelefoni izmantojami izklaidei, medicīnas, kā arī elektronikas jomā. Ar telefona palīdzību var vadīt gan putekļsūcējus, gan televizorus. MWC tika prezentēti arī vienkāršāki telefoni, kuri vairāk mērķēti uz vecāka gājuma cilvēku auditoriju.

Mobilās tehnoloģijas ir ieguldījums arī medicīnas jomā, un šobrīd ar to palīdzību ir iespējams noteikt un sekot līdzi cilvēka stresa līmeņa izmaiņām, kā arī noteikt sirds pukstus un citas iespējas. Tehnoloģijas palīdz sekot līdzi dažādiem mērījumiem sporta jomā.

Mūsdienās arī pulksteni var izmantot kā telefonu. Šādu risinājumu MWC prezentēja Olympia, un šāda telefona – pulksteņa izmaksas ir 99 eiro.

Ņemot vērā to, ka aizvien vairāk cilvēku izmanto viedtelefonus un ar tiem pieslēdzas pie dažādiem tīkliem, MWC akcents tika veltīts arī drošības risinājumiem. Piemēram, Samsung Electronics prezentēja Android platformas risinājumu Knox, kas uzņēmumos ļauj izmantot privātās ierīces arī korporatīvajā vidē, neapdraudot satura drošību šajās ierīcēs.

Jau vēstīts, ka Nokia šogad MWC izstādes ietvaros prezentēja Nokia Lumia 720 un Nokia Lumia 520 viedtālruņus ar Windows Phone 8 operētājsistēmu un zemcenas mobilos tālruņus Nokia 105 un Nokia 301. Samsung Electronics prezentēja viedtālruni GALAXY Express, kā arī 8 collu planšetdatoru GALAXY Note 8.0. Savukārt Asus nāca klajā ar jaunāko papildinājumu PadFone ierīču saimē PadFone Infinity. LG iepazīstināja ar ultra high definition (Ultra HD) bezvadu pārraides tehnoloģiju, kas dod iespēju lietotājiem spēlēt spēles un citu viedtālruņu saturu HD televizoros, izmantojot bezvadu datu pārraidi.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds