Baidās no Konkurences padomes sprieduma

2015. gada 13. maijs plkst. 8:12
Dalies ar šo rakstu

Rīgas brīvostas pārvalde miljonus soda naudā maksāt nevēlas, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Šobrīd strīds starp Rīgas brīv- ostas pārvaldi (RBP) un Konkurences padomi (KP), kura uzskata, ka RBP pārkāpusi konkurences tiesības velkoņu pakalpojumos, pārgājis jaunā līmenī, DB norāda Rīgas vicemērs un RBP valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks. KP gribot ostai aizliegt ar to nodarboties, liekot arī samaksāt pāris miljonu eiro.

RBP valde gatavošot ziņojumu, ko Satiksmes ministrijai iesniegt valdībā, ka divas iestādes savā starpā izturas pretēji veselajam saprātam. A. Ameriks turas pie RBP senā argumenta, ka šis līdztekus loču un tauvošanās pakalpojumiem ir nacionālās drošības jautājums arī Eiropas līmenī, jo reiz jau brīvosta privatizējusi velkoņu floti, kura aizgājusi uz Sanktpēterburgu un citviet.

Tas arī bijis iemesls, kāpēc būvēti savējie. Šodien velkoņi nodrošinot NATO kuģu apkalpošanu, kā arī citu drošības pasākumu ieviešanu. «Ja pēkšņi privāta velkoņu kompānija bankrotēs vai pārdos savas daļas krieviem, arābiem vai vēl kaut kam, un tie teiks, ka mums šodien ir brīvdiena vai jāsvin uzvaras diena, tad tajā brīdī būtībā varētu sākties apdraudējums ostai,» uzsver A. Ameriks. Pēc viņa teiktā, šobrīd brīvostā strādājot vairākas velkoņu kompānijas, tikai 60 tūkst. t Panamax tipa kuģu apkalpošanai privātajiem trūkstot jaudas, jo nepieciešami divi velkoņi.

Radot šķēršļus

Tā kā KP vēl nav pieņēmusi gala lēmumu lietā, bet ir nosūtījusi iebildumu vēstuli, kuru RBP ir tiesības komentēt, atspēkot un iesniegt papildu pierādījumus savas pozīcijas aizstāvībai, KP pašreizējā lietas stadijā nevar sniegt viedokli par lietā sagaidāmo rezultātu, norāda KP Komunikācijas nodaļas vadītāja Inita Kabanova. Pēc viņas teiktā, šobrīd KP izpētē esošā lieta ierosināta sakarā ar RBP meitas uzņēmuma – Rīgas brīvostas flotes – konkurenta AS PKL Flote iebildumiem par RBP rīcību, ar dažādiem līdzekļiem kavējot PKL Flote ienākšanu velkoņu pakalpojumu tirgū un velkoņu pakalpojumu sniegšanu klientiem, tādējādi ierobežojot konkurenci par labu pašas dibinātajam uzņēmumam.

Visu rakstu Baidās no Konkurences padomes sprieduma lasiet 13. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām