Pārtika

Biznesa maratonists: Produkcija bez konservantiem un dabīgo produktu aizstājējiem

Kristīne Stepiņa, 12.04.2016

Viesturs Krilovs

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pēc piedzīvotā apgrozījuma krituma pērn Krievijas embargo dēļ a/s Jaunpils pienotava šogad cer atgriezties 2014.gada līmenī, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Piena pārstrādes tradīcijas Jaunpilī ir senas un stabilas, pienotava tur darbību ir sākusi vairāk nekā pirms 100 gadiem – 1912. gadā, bet a/s Jaunpils pienotava izveidota 2001. gadā. Uzņēmuma 100% īpašnieks ir lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība Piena ceļš, kurā ir apvienojušies 73 piena ražotāji.

A/s Jaunpils pienotava ir izdzīvojusi, tāpēc ka uzņēmumu pirms astoņiem gadiem iegādājās lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība Piena ceļš, atzīst a/s Jaunpils pienotava valdes priekšsēdētājs Viesturs Krilovs. Ja tas nebūtu noticis, Jaunpilī šobrīd nebūtu piena pārstrādes uzņēmuma. «Otrs Jaunpils pienotavas ilgtspējas un attīstības veiksmes faktors ir tradīcijas. Ļoti grūti ir izveidot pienotavu tukšā vietā, kurā iepriekš nekā tāda nav bijis. Liela daļa produktu pienotavā tiek ražota pēc sentēvu metodēm, darbinieki šeit strādā vairākās paaudzēs, te ir īpaša aura,» viņš atzīst.

Jaunpils pienotavas ražotā produkcija ir bez konservantiem un bez dažādiem dabīgo produktu aizstājējiem.

Visu rakstu Godā sentēvu metodes lasiet 12. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.