Papildināta - Jaunpils pienotava iegādāsies vairākas jaunas iekārtas 

AS Jaunpils pienotava izsludinājusi konkursus vairāku jaunu iekārtu iegādei, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Žanete Hāka, 10.10.2016
1/13

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Uzņēmums par 200 tūkstošiem eiro iecerējis iegādāties biezpiena/siera gatavotāju komplektu, bet par 100 tūkstošiem eiro - biezpiena blokformu komplektu un formu atlūzu detektoru.

Par 200 tūkstošiem eiro plānots iepirkt ražošanas notekūdeņu priekšattīrīšanas iekārtu, bet par 40 tūkstošiem eiro paplašināt siera ražošanas telpu.

Kā skaidroja uzņēmumā, patlaban uzņēmuma mērķis ir paplašināt jau esošo produktu ražošanu. Tā kā viens no kompānijas pieprasītākajiem produktiem ir biezpiens, tad šobrīd kompānija strādā, lai pārveidotu produkta iekšējo loģistiku un palielinātu biezpiena ražošanas jaudas, uzstādot jaunas biezpiena vannas.

Šogad ir izdevies paplašināt noliktavas telpas, piebūvējot jaunu angāru (taras un iepakojuma materiāla glabāšanai). Šogad uzņēmums atvēris vairākus firmas veikalus.

Uņēmums arī aktīvi piedalās dažādās pārtikas izstādēs, gan Latvijā, gan ārpus tās, kas ir laba iespēja parādīt visu savu ražoto produktu klāstu, kā arī apgūt jaunus eksporta tirgus. Pozitīva sadarbība ir jau ar esošajiem biznesa partneriem - ir palielinājies gan eksportējamo produktu daudzums, gan paplašinājies pieprasīto produktu sortiments.

Uzņēmums savu darbību sāka 1912. gadā, kad tika dibināta viena no pirmajām piensaimnieku sabiedrībām Latvijā – Jaunpils piensaimnieku biedrība. Tajā pašā gadā tika uzcelta pirmā pienotavas ēka. Šīs biedrības galvenā ražotā produkcija bija eksportsviests, siers un tehniskais biezpiens.

1937.gada 16.oktobrī tika iemūrēts pamatakmens esošās Jaunpils pienotavas ēkas būvei, bet pēc II Pasaules kara pienotava bija izdemolēta un darbi pilnībā tika atjaunoti tikai 1947.gadā.

Jaunpils pienotava laika gaitā ietilpusi dažādu lielo kombinātu sastāvā – Rīgas piena kombināta, Jelgavas piena kombināta un Tukuma piena kombināta, taču 2001.gadā uzņēmums atdalījās no citu kombinātu sastāva un izveidojās atsevišķa akciju sabiedrība Jaunpils pienotava.

2008.gadā par AS Jaunpils pienotava īpašniekiem kļuva lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) Piena ceļš. Kopš tā laika uzņēmuma ražotne ir modernizēta un paplašināts produkcijas klāsts.

AS Jaunpils pienotava valdes priekšsēdētājs Viesturs Krilovs stāsta, ka uzņēmuma īpašnieki patlaban ir 68 Latvijas piensaimnieki.

«Mūsu pamattirgus ir Latvija, bet eksportējam arī uz Eiropu, ASV, Vidusāziju. Krievijā zaudētos apjomus pagaidām vēl nav izdevies aizstāt – pagaidām vien aptuveni 50% no eksporta apmēra, kas tika eksportēts uz Krieviju izdevies aizstāt ar citiem tirgiem,» viņš atzīst.

Jaunākais izdevums