Biznesa vieta: Mārstaļu ielas divas sejas

2018. gada 02. marts plkst. 16:44
Dalies ar šo rakstu

Vecrīgā Mārstaļu ielas 280 metros mājvietu raduši dažādi iemītnieki, kuri atrašanās vietu nostāk no masām atzīmē kā plusu

Uzņēmumi, kuri par savu mājvietu ir izvēlējušies Mārstaļu ielu, norāda, ka šī iela joprojām ir salīdzinoši klusa un vienīgā skaļā vieta ir pats ielas sākums, kur atrodas Rock Cafe. Apkārtējie norāda, ka faktiski līdz ar tās ienākšanu ielā parādījusies lielāka dzīvība, kurai ir gan pozitīvā, gan arī ēnas puse. Viens no Rock Cafe īpašniekiem Raivo Mediņš DB norāda: «Mārstaļu iela pēdējos piecos sešos gados ir kļuvusi daudz aktīvāka, vairāk vaikaliņu un kafejnīcu atveras, tai pat laikā daudzas arī veras ciet. Mēs ar kaimiņiem sadzīvojam labi. Priecājamies gan par vecajiem, gan par jebkuru jaunpienācēju – jo vairāk kaimiņu, jo mums visiem ies labāk.»

Tieši pretī Rock Cafe kopš 1994. atrodas četru zvaigžņu viesnīca Radi un draugi, ko dibināja Anglijas Daugavas vanagu fonds, bet idejas autors ir ārzemju latvietis Ādolfs Sīlis. Kopš pirmsākumiem viesnīca ir piedzīvojusi paplašināšanos, tās saimei ir pievienojies restorāns Niklāvs un skaistumkopšanas salons.

Iznākot ārā no viesnīcas, skatam paveras beļģu alus krodziņš Bon Vivant, kas Mārstaļu ielā mājo jau 12 gadus. Kā DB stāsta tā vadītāja Dace Želve, iepriekš šajā vietā atradās viens no pirmajiem ķīniešu restorāniem Rīgā.

Dodoties tālāk pa Mārstaļu ielas kreiso pusi, skatu piesaista kafejnīca Wexcafe. Kā DB noskaidro kafejnīcā, tās īpašnieks ir amerikānis Džeimss Vanderslaiss, kurš jau vairākus gadus dzīvo Latvijā.

Iespējams, tuvākajā nākotnē tai līdzās durvis varētu vērt vēl viena jauna vieta. Kā liecina ieraksts skatlogā, Mārstaļu ielā 16 plānots atvērt Rockets & Bishops Riga.

Tieši blakus durvīs atrodas viena no Mārstaļu ielas ilgdzīvotājām – mākslas galerija Putti, kuras vadītāja ir Agita Putāne.

Aptuveni četrus mēnešus Mārstaļu un Kungu ielas stūrī, bijušā restorāna Sumo vietā, atrodas latviešu un lietuviešu ģimenes restorāns Milda. Viena no idejas autorēm, īpāšniecēm un arī pavāre lietuviete Evelīna Bačianskaite DB stāsta, ka iepriekš restorāns atradies Upīša pasāžā, bet tur kļuvis pārāk šauri, tad sludinājumos pamanīta šī vieta.

Plašāk lasiet rakstā Mārstaļu ielas divas sejas piektdienas, 2. marta laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds