Bostonas universitāte lūdz pārtraukt iPhone 5 tirdzniecību pārkāpta 1997. gada patenta dēļ

2013. gada 05. jūlijs plkst. 10:50
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

ASV Bostonas universitāte lūgusi tiesai apturēt iPhone 5 viedtāruņu, iPad planšetdatoru un MacBook Air tirdzniecību, uzskatot, ka šie produkti izmanto universitātes speciālistu 1997. gadā patentētu tehnoloģiju.

Patentā aprakstīta lēta metode zila lāzera iegūšana izmantojot gallija nitrīda filmu pusvadītājus, vēsta USA Today. Bostona universitāte vēlas panākt, lai Apple kā kompensāciju maksā daļu no savu produktu tirdzniecībā gūtajiem ienākumiem, kas varētu sasniegt 75 miljonus ASV dolāru. «Apple pārkāpumi ir izraisījuši un turpina izraisīt neatgriežamus zaudējumus universitātei,» norāda Bostonas Universitāte.

Universitātes pieteikumā par Apple veikto patenta pārkāpumu gan nav norādīts, kādā veidā kompānija to darījusi, taču eksperti skaidro, ka nereti šāda tehnoloģija tiek izmantota LED displeju izgatavošanā. Aizvadītajā gadā Bostonas universitāte lūdza tiesai izskatīt iespējamu patentu pārkāpumus, kurus izdarījušas kompānijas Amazon un Samsung. Kopumā universitāte patentu pārkāpumos vaino astoņas kompānijas, raksta laikraksts Boston Herald.

Analītiķi norāda, ka Bostonas universitātei diez vai izdosies panākt ierīču tirdzniecības aizliegumu, tomēr tiesa varētu apmierināt tās prasību pēc kompensācijas. «Šādos gadījumos tiesas var būt visai iracionālas. Dažreiz ir smieklīgi secinājumi, kad tiesa domā, ka Apple ir liela un bagāta kompānijai, kurai nepienākas tik daudz naudas,» klāstījis Endpoint Technologies Associates eksperts Rodžers Kejs. Neskatoties uz to, tiesvedība, visticamāk, ilgs vairākus gadus.

Gan Bostonas universitāte, gan kompānija Apple atteikušās no plašākiem komentāriem saistībā ar jaunāko patentu strīdu.

Db.lv jau vēstīja, ka gada pirmo ceturksni Apple noslēgusi ar tīro peļņu 9,5 miljardu ASV dolāru apmērā, salīdzinot ar 11,6 miljardiem atbilstošajā laika posmā aizvadītajā gadā. Spēcīgie iPhone un iPad pārdošanas apjomi gan palielinājuši kompānijas ieņēmumus līdz 43,6 miljardiem ASV dolāru.

Tāpat Apple pavēstīja, ka trīs mēnešu laikā visā pasaulē pārdevusi 37,4 miljonus iPhone un 19,5 miljonus iPad.

Dalies ar šo rakstu