Būvnormatīvu maiņa «ievelk» ražotnes atjaunošanu

2016. gada 08. decembris plkst. 9:29
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

Lai a/s Latvijas Finieris rūpnīcā Lignums atjaunotu ražošanu pēc 2014. gada decembrī notikušā ugunsgrēka, bija nepieciešami divi gadi

«Nelaimes gadījums notika pirms diviem gadiem, un tas sakrita ar to brīdi, kad Latvijā mainījās būvniecības normatīvi, to prasības, kā rezultātā arī ražotnes atjaunošana prasīja tik ilgu laiku,» skaidro a/s Latvijas Finieris valdes priekšsēdētājs Jānis Ciems. Viņš atzīst, ka minēto iemeslu dēļ ražotnes atjaunošanas darbi sākti tikai 2015. gada vasarā. Uzņēmuma vadītājs pieļauj, ka būtu nepieciešamas izmaiņas normatīvos, lai šādu ražotnes atjaunošanu varētu veikt īsākā laikā un neciestu uzņēmējdarbība.

«Divi gadi tas ir garš termiņš, kurā a/s Latvijas Finieris pat paguva uzbūvēt 60 milj. eiro vērtu jaunu saplākšņa ražotni Kohilā (Igaunijā), tomēr jārēķinās, ka rekonstruēt, renovēt un atjaunot ir daudz ķēpīgāka nodarbe, nekā jauna objekta uzbūvēšana vai izveidošana,» situāciju analizē asociācijas Latvijas koks izpilddirektors Andris Plezers. Viņš pozitīvi vērtē to, ka, neraugoties uz ugunsgrēku rūpnīcā Lignums, a/s Latvijas Finieris tajā nepārtrauca ražošanu, izņemot tikai cietušo ražotnes daļu.

Tā kā a/s Latvijas Finieris bija un ir apdrošinājis savu īpašumu apdrošināšanas a/s Balta, tad tās izmaksātā atlīdzība 4,85 milj. eiro apmērā, pēc J. Ciema sacītā, bija būtisks atbalsts ražones atjaunošanā. «Kopējie ieguldījumi pārsniedz apdrošinātāja izmaksāto summu, jo ir veikta ne tikai ugunsgrēkā cietušo iekārtu un ēkas remonts – renovācija, bet arī ieviesti vairāki pasākumi, kuri samazina nelaimju riskus,» uzsver J. Ciems. Viņš arī norādīja, ka uzņēmuma pašrisks šajā gadījumā bija 0,5 milj. eiro.

Visu rakstu Būvnormatīvu maiņa «ievelk» ražotnes atjaunošanu lasiet 8. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām