Atpūta

Ceļojums: No itāļu temperamenta līdz franču šarmam

Iesaka: Krišjānis Caune, Nords Porter Novelli valdes priekšsēdētājs; Autore: Linda Zalāne, 16.09.2016

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pavasarī, maijā ar sievu svinam kāzu jubileju. Ziemassvētku vecītis, kā zinādams, bija uzdāvinājis biļetes uz Coldplay koncertu Nicā, Francijā tieši īstajā datumā. Sākām plānot ceļojumu, un beigās tas izvērtās par pamatīgu desmit dienu izbraucienu ar auto no Rīgas līdz Itālijai un Francijai. Mūsu kompānijai piebiedrojās vēl divi draugi, ar kuriem kopā mērojām gandrīz 6000 km.

Uz Itāliju un Franciju iesaku braukt pirms tūrisma sezonas sākuma: maijā, jūnija sākumā, kad gaisa temperatūra jau ir patīkama, + 20-25 grādi, un ir iespēja izvairīties no ceļotāju pūļiem. Var braukt arī rudenī, septembrī, kad var baudīt atvasaru. Tiem, kuriem patīk kalni un slēpošana, šīs abas valstis ir pievilcīgas arī ziemā.

Sākumā braucām uz Itāliju, tur padzīvojām dažas dienas, pēc tam gar piekrasti devāmies uz Franču Rivjēru uz Nicu. Mums bija tā laime Franciju apmeklēt ar tīru un gaišu prātu, pirms terorakta Nicā. Neraugoties uz to, pastiprinātu uzmanību drošībai manījām, bija sajūta, ka kaut kur pakausī elpo drošības sargi ar bruņuvestēm un automātiem. Ar to ir jārēķinās, ja apmeklē lielus masu pasākumus, turklāt kārtības sargu modrība bija saprotama neseno Parīzes un Briseles notikumu dēļ.

Itālijā iesaku baudīt lauku tūrismu. Viesojāmies Sestri Levante un dzīvojām lauku mājā kalna galā, dabas nacionālajā parkā. Izbaudījām saullēktu kalna vienā pusē un saulrietu otrā.

Visu ceļojuma aprakstu No itāļu temperamenta līdz franču šarmam lasiet 16. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru