DB viesojas: Porziņģa un Saulrieta Liepājas restorānā

2017. gada 31. oktobris plkst. 10:09
Dalies ar šo rakstu

Ar cerību kuplināt restorānu piedāvājumu Liepājā rīdzinieki kopā ar liepājniekiem atver restorānu MO Liepāja.

Jau gandrīz gadu Liepājā darbojas restorāns MO Liepāja, kurā interjera izveide, ēdienkarte un viss pārējais ir balstīts uz sajūtām. Restorāna nosaukumā ir apvienoti idejas virzītāju iniciāļi. Proti, restorāns tapis SIA Liepājas restorāns paspārnē, tā valdes loceklis un idejas autors ir Olafs Saulriets, bet viens no īpašniekiem ir viņa draugs, basketbolista Kristapa Porziņģa brālis Mārtiņš Porziņģis. Ideja atvedusi un gluži vai par liepājniekiem padarījusi arī krietnu pulciņu rīdzinieku.

Sākotnēji ēka bija pielīdzināma graustam, piemēram, telpa, kur šobrīd atrodas restorāna zāle, bija pilnībā izdegusi. Darba bija daudz, un pēdējais mēnesis pirms atvēršanas bijis, pēc O. Saulrieta vārdiem, vājprātīgs. Restorāna interjers ir neuzmācīgi vienkāršs, tomēr ar piesaistošiem elementiem. To ir veidojusi dizainere Zane Tetere un viņas birojs Open AD.

Jautāts, cik Liepājā asa ir konkurence sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu vidū, O. Saulriets norāda, ka tā ir ļoti veselīga. Viņš skaidro: «Gan konkurenti nāk pie mums ciemos, gan mēs pie viņiem, un nav ne mazākās nenovīdības. Pietiek darba visiem. Pirms kāda laika bija sajūta, ka pilsētā nav vakariņu kultūras, cilvēki sēž mājās ne gluži depresijā, bet pieņēma kā normu to, ka nekur nav jāiet. Savukārt šobrīd visi pilsētā ir sasparojušies un dodas vakariņot arī ārpus mājām. Brīvdienās, protams, ir lielāks noslogojums, bet arī darba dienās cilvēki nāk un gan mums, gan citiem ir ko darīt.» Restorāna apmeklētāju masu veido gan vietējie iedzīvotāji, gan pilsētas viesi. Restorānu ietekmē tas, vai pilsētā notiek kādi pasākumi, vienalga, vai tie būtu saistīti ar kultūru vai sportu. Ja pēkšņi kādā datumā ir pastiprināta interese par galdiņu rezervēšanas iespējām, tad ir skaidrs, ka pilsētā kaut kas notiek. To pašu izjūt arī pilsētas viesnīcas un citi uzņēmumi.

Visu rakstu Viss stīvais lai paliek Rīgā lasiet 31. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu