FOTO: Gada būves Kurzemē

2017. gada 15. decembris plkst. 13:37
Autors: Vēsma Lēvalde - speciāli DB
Dalies ar šo rakstu

Izcilākos būvobjektus Kurzemē šogad vieno ekoloģiskā tēma – gan materiālu un tehnoloģiju izvēlē, gan arī objekta idejā. Akcentēta tiek dzīves kvalitāte.

2017. gadā Kurzemē nav ekspluatācijā nodotu vērienīgu daudzmiljonu objektu, taču ir virkne oriģinālu un respektējamu risinājumu, kas atklāj jaunas iespējas sabiedrisku ēku būvniecībā. Tuvākajos gados Latvijas rietumdaļā taps arī vērienīgākas celtnes ar Eiropas fondu līdzfinansējumu, jo 2016. gadā notika projektēšana un iepirkuma procedūras, bet šogad iesākta būvniecība.

Par gada izcilāko būvi Kurzemē DB aptaujātie eksperti atzīst gada sākumā atklāto Latvijas valsts mežu klientu centru Dundagā, uzteicot uzņēmuma izvēli reģionālos centrus izvietot tālāk no lielpilsētām.

Aizejošajā gadā Kurzemē būvēti daudzi industriālie objekti – ēkas ražošanas vajadzībām Ventspilī, Liepājā un Saldus novadā, līdz gada beigām plānots nodot ekspluatācijā zivju saldētavu Ventspilī, atvērta arī vairumtirdzniecības bāze Promo Liepājā. Strauji aug pašapkalpošanās automazgātavu skaits.

Novados dominē lauksaimnieciskās ražošanas būvobjekti, bet abās Kurzemes lielajās ostās – ar lauksaimniecības kravu apkalpošanu saistīti projekti.

Visu rakstu Meklē ekoloģiskus risinājumus iespējams izlasīt laikraksta Dienas Bizness 6.decembra numura pielikumā Gada būve.

LASI VĒL:

FOTO: Gada būves Latgalē
FOTO: Gada būves Vidzemē

Dalies ar šo rakstu