Google ar atlaišanām cīnās par Motorola Mobility «noturēšanu virs ūdens»

2013. gada 11. marts plkst. 14:05
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Google iecerējusi par 1,2 tūkstošiem jeb 10% samazināt darba vietu skaitu uzņēmumā Motorola Mobility, lai veicinātu viedtālruņu ražotāja atgriešanos pie rentabilitātes.

Aizvadītā gada augustā no darba Motorola Mobility tika atlaisti jau četri tūkstoši darbinieku, kuru darbs bija saistīts ar vienkāršu mobilo tālruņu izgatavošanu, vēsta Reuters.

«Šie samazinājumi ir turpinājums aizvadītajā vasarā uzsāktajam procesam. Mēs apzināmies, ka [samazinājumu skartajiem] darbiniekiem būs grūti, tāpēc esam apņēmušies viņiem palīdzēt visos iespējamajos veidos,» sacīja Motorola Mobility pārstāve Niki Fenvika.

Paredzēts, ka darbinieki tiks atlaisti Motorola Mobility ASV, Ķīnas un Indijas pārstāvniecībās. Darbiniekiem izplatītajā vēstulē, kompānija atzīst, ka ražošanas izmaksas ir pārāk augstas, nākas strādāt tirgos, kuros uzņēmums nav konkurētspējīgs, kā arī zaudē naudu.

Google Motorola Mobility iegādājās aizvadītajā gadā. Darījuma vērtība aplēsta 12,5 miljardu ASV dolāru apmērā. Motorola Mobility iegāde ir līdz šim dāgākais Google darījumus. Analītiķi pieļauj, ka Google Motorola Mobility pārņēma, lai «patentu karos» spētu aizstāvēt savu Android operētājsistēmu.

Aizvadītā gada noslēgumā Motorola Mobility strādāja 11,1 tūkstoši darbinieku.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām