Hotel de Rome ēkas jaunie īpašnieki mēģina pārņemt viesnīcas darbību

2011. gada 29. jūlijs plkst. 18:33
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā mainījās ēkas Kaļķu ielā 28, kurā atrodas viesnīca Hotel de Rome, īpašnieks. Jaunais īpašnieks Baltic Investment Group vēlas izdzīt pašreizējo viesnīcas Hotel de Rome operatoru Riga-Hotel-GmbH.&Co Betriebs-KG, kurš, savukārt, solās turpināt strādāt viesnīcā, «cik ilgi vien varēs».

Ēka, kur atrodas viesnīca Hotel de Rome, partiju apvienības Vienotība birojs, Narvesen veikals, Citadeles banka un veikals Andrew’s Ties un citi nomnieki, tika nodota jaunajam īpašniekam Baltic Investment Group pagājušajā nedēļā.

Jau 18. jūlijā –  dienā, kad ēka tika pārdota, jaunie īpašnieki esot pilnībā vēlējušies pārņemt arī viesnīcas pārvaldīšanu, taču piektdienas rītā konfliktā iesaistījās jauno īpašnieku nolīgta apsardzes firma. Pašreizējā viesnīcas ēkas nomnieka advokāts norādījis, ka šāda attiecību kārtošana nav Rietumvalstīm raksturīga un vēlas, lai viesnīcas operētāja maiņa notiktu «civilizētā veidā». Pašreizējais Hotel de Rome viesnīcas operators ir aicinājis konfliktā iesaistīties arī Valsts Policiju (VP).

«Nomainoties ēkas īpašniekiem ir notikušas vairākas darbības no jauno īpašnieku puses, kas ļauj spriest par to, ka jaunais īpašnieks vēlas, lai esošie nomnieki pamet telpas,» piektdienas vakarā pavēstīja Riga-Hotel-GmbH.&Co Betriebs-KG pārstāvis Juris Pētersons.

Jaunais īpašnieks vēlas izbeigt esošos nomas līgumus un tas notiek bez jebkādas informēšanas vai saskaņošanas ar esošo viesnīcas Hotel de Rome operatoru, norādīja J. Pētersons.

Piektdienas rītā nedaudz pēc pulksten septiņiem, viesnīcas vadības pārstāvis Jurgens Rēlingers, kas pārstāv viesnīcu Hotel de Rome, restorānu Oto Schawartz un bāru Pauls, saņēmis zvanu no viesnīcas recepcijas, kurā bija ieradusies apsardzes firma un juristi. Viņi paziņoja, ka no šodienas viņi pārņems viesnīcas vadību. Pusotru stundu vēlāk, kad J. Rēlingers ieradās viesnīcā, viņam aizliedza ienākt recepcijas darba zonā. «Ar apsardzi pie rokas mani aizvilka prom no recepcijas,» medijiem stāstīja J. Rēlingers.

Apsardzes darbinieki nevarēja uzrādīt dokumentu, kas apliecinātu viņu legālo pamatu atrasties Hotel de Rome viesnīcā. Ne viņš, ne citi viesnīcas menedžmenta darbinieki nevarēja ierasties viesnīcas telpās, konflikts esot nonācis līdz apvainojumiem, un divas darbinieces tika nosauktas par blondīnēm, stāstīja viesnīcas operatora pārstāvis.

Vēl piektdienas vakarā viesnīcas telpās – gan birojos, gan pagrabos atradās apsardze, kuras pārstāvji ir draudējuši viesnīcas darbiniekiem, ka tie var zaudēt savas darbavietas.

Pirms tika slēgts ēkas pirkšanas-pārdošanas darījums tā piederēja Rīgas domei. Pašreizējam nomniekam līgums ar pašvaldību bija noslēgts līdz 2015. gadam.

Pirms pāris nedēļām jaunie īpašnieki informēja, ka līdz 1. augustam visiem nomniekiem, tai skaitā kompānijai, kas nodarbojas ar viesnīcas operēšanu, šo ēku būs jāatstāj, stāstīja J. Pētersons. Piektdien viesnīcas darbiniekiem «uz galda tika nolikts papīrs, kurā tika paziņots, ka jaunie īpašnieki, Baltic Investment Group, turpmāk būs arī viesnīcas operatori. Lai pārvaldītu viesnīcu, Baltic Investment Group sadarbosies ar SIA Ledren un SIA Hanza Management.  

«Atbildīgās personas līdz šim brīdim vēl ne reizi nav uzsākušas sarunas ar pašreizējo viesnīcas operatoru,» norādīja J. Rēlingers.

«Tas, ar ko mēs šeit sastopamies, ir ilustrācija, kas notiek tad, kad paplašinās kapitāla ienākšana ne tikai no Rietumvalstīm, bet arī no mūsu austrumu kaimiņiem. Mums nākas saskarties ar to, ka sadurās jēdzieni par tiesiskumu un jēdzieni par jautājumu kārošanu «pēc saprašanas»,» norādīja pašreizējo ēkas nomnieku pārstāvis advokāts Egīls Radziņš.

«Šķiet, ka pircējs uzskata – nopērkot šo ēku, viņš nopērk arī visu, kas šajā ēkā atrodas, tai skaitā viesnīcu, restorānu un bāru,» piebilda E. Radziņš.

Šis ir jautājums par to, kā Latvijas Valsts reaģē uz šādiem gadījumiem, kad īpašuma pircējs pret ēkas nomniekiem vēlas «attiekties pavisam vienkāršā veidā, kā tas šorīt tika darīts, proti, soli pa solim mēģinot nomnieku izspiest ārā no telpām, tā vietā, lai ievērotu kārtību, kāda ir noteikta Latvijas civillikumā», stāstīja viesnīcas operatora pārstāvji.

Likumiski jaunajam ēkas īpašniekam būtu jādod laiks nomniekam pamest telpas, nevis jāuzsāk šāda veida «karš», norādīja advokāts. Pašreizējais operētājs ir sācis sarunas ar Vācijas vēstniecību Latvijā, Vācijas Tirdzniecības kameru Latvijā, lai «atrastu vismaz neitrālu sarunu laukumu, kur varētu turpināt diskusijas».

Db.lv neizdevās sazināties ar jauno ēkas īpašnieku, savukārt viesnīcas recepcijas darbinieki no komentāriem atteicās.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām