Atpūta

Ikkatram ir tiesības uz labu dizainu

Lāsma Vaivare, 23.05.2016

Multimediālā izstāde Lsx20 pēc Latvijas bankas pasūtījuma tapa kā veltījums Latvijas nacionālās valūtas divdesmit gadiem.

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

«Mums ir tiesības visu laiku neskatīties uz vizuālo piesārņojumu publiskajā vidē.»

Tā saka dizaina biroja H2E mākslinieciskā direktore Ingūna Elere. Birojam šis ir notikumiem bagāts gads. Šovasar durvis pēc trīs gadu rekonstrukcijas vērs Rīgas Motormuzejs, kura ekspozīcijas dizains ir biroja darbs. Vēl turpinās ekspozīcijas iekārtošana trīs Raiņa un Aspazijas muzejos – Tadenavā, Baznīcas ielā Rīgā un Pliekšāna ielā Jūrmalā. Valsts a/s Valsts nekustamie īpašumi ziņo, ka ēkas pēc rekonstrukcijas nodotas ekspluatācijā, apmeklētājiem tās pakāpeniski tiks atvērtas no jūlija līdz septembrim. Savukārt gada beigās paredzēta nodošana Kara muzeja jaunajai ekspozīcijai par Pirmo pasaules karu jeb, kā saka dizaina birojā, «emocionāls stāsts par absolūtu dekonstrukciju».

Kāds būs apmeklētāju un ekspertu vērtējums jaunajām ekspozīcijām, laiks rādīs, šobrīd birojs saņem starptautisku novērtējumu par iepriekš paveikto. Proti, pavasarī saņemts starptautiski nozīmīgs apbalvojums – A’Design Award and Competition 2015–2016 sudraba godalga kategorijā Interjera un ekspozīcijas dizains par pērn realizētu Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu cikla Dizaina manifestācija ekspozīciju Informācija. Tiek gaidīts, ka vasarā tai sekos vēl viena starptautiska balva par šo pašu ekspozīciju. Ingūna Elere un viņas kolēģis Jānis Buls par to plaši stāstīt vēl nevar, bet ir ļoti priecīgi – konkurss ir milzīgs, konkurenti ar skaļiem vārdiem, budžeti nesalīdzināmi. Tas ir profesionāls gandarījums, viņi saka.

Interviju ar Ingūnu Eleri un viņas kolēģi Jāni Bulu lasiet 23. maija laikrakstā Dienas Bizness.