Nodokļi

Izmaiņas nodokļos: Cels izmaksas un slīcinās konkurētspēju

Daiga Laukšteina, Māris Ķirsons, 24.10.2016

Foto: freeimages.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Būtiska dabas resursu nodokļa paaugstināšana ūdenim un iepakojumam no polistirola sadārdzinās ne tikai daudzu pārtikas preču cenas, bet arī «rīvēs» vietējo ražotāju konkurētspēju, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Šāda situācija par realitāti var kļūt jau no 2017. gada, kad iecerēta dabas resursu nodokļa grozījumu spēkā stāšanās. Pašlaik nākamā gada valsts budžeta likumu pavadošo likumprojektu paketi vētī Saeima. No šī nodokļa 2017. gadā paredzēts iekasēt 35,9 milj. eiro, kas ir par 15 milj. eiro vairāk, nekā plānots iekasēt (20,9 milj. eiro) šogad. Līdzās dabas resursu nodokļa likmju paaugstinājumam par akmeņoglēm un CO2 ir arī paredzēta tās palielināšana preču un izstrādājumu iepakojumam un vienreiz lietojamiem galda traukiem un piederumiem no polistirola par 41% , kā arī ūdenim 29 – 44% apmērā.

Dabas resursu nodokļa likmes palielinājums iepakojumam no polistirola piena pārstrādes uzņēmumu Tukuma piens neietekmēs tik lielā mērā kā nodokļu celšanās ūdeņiem, jo to izmanto tikai vienai nelielai daļai jogurta glāzīšu.

«Te nedaudz izmaksas palielināsies, bet ne tik būtiski, lai mainītos produktu cenas veikalos. Savukārt nodokļa palielinājums ūdeņiem skars sāpīgāk, un pienāks kritiskā robeža, kad tas atsauksies uz produktu cenu. Droši vien tas notiks nākamgad,» spriež Tukuma piens direktors Ints Poškus.

Visu rakstu Cels izmaksas un slīcinās konkurētspēju lasiet 24. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru