Kā top?: Krāsa uzņēmumā Paint Eco 

Šoreiz portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ieskatīties krāsu ražošanas procesā uzņēmumā Paint Eco.

Žanete Hāka, 26.9.2014
1/39

Uzņēmums skatās uz jaunām tehnoloģijām, apgūstot jaunus paņēmienus. Protams, ir arī daļa paņēmienu no agrākiem laikiem, kas noder. Krāsā nedrīkst būt nesamaltas daļiņas. Ja nav gluds, tad process nav beigts. Tāpat laboratorijā tiek pētīts, cik ilgi žūst krāsa uz citiem materiāliem, piemēram, stikla.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Uzņēmums Paint Eco tika radīts, lai ražotu lineļļas produktus ar pievienoto vērtību, stāsta Paint Eco tehnoloģe Aina Savicka.

Viņa stāsta, ka cilvēki jau vēsturiski daudzus materiālus apstrādāja ar lineļļu, taču sākotnēji radās jautājums, kā tie tika apstrādāti. Pētot tuvāk, nonākts pie secinājuma, ka jau vēsturiski lineļļa tika apstrādāta, jo, ņemot vērā, ka tā ir bioaktīva eļļa, tajā ir daudz baktēriju, un, apstrādājot ar to koku, rodas daudz sēnīšu, taču tika secināts, ka lineļļa agrāk tika vārīta, iegūstot pernicu, ko patlaban dara arī uzņēmumā. Vēsturiski cilvēki arī apstrādāja eļļu – taisīja 20 cm augstas saules vannas un divus mēnešus maisīja, pievienojot gaisu. No tās galu galā viņi gatavoja krāsas.

Daudzos informācijas avotos ir atrodama informācija, ka lineļļu pirms krāsošanas nepieciešams uzkarsēt, taču tā ir viegli uzliesmojoša viela un ja pārsniedz temperatūru virs 60 grādiem, tā var pašaizdedzināties, skaidro A. Savicka. Līdz ar to nedrīkst šo darbību veikt, un uzņēmums šo procesu dara rūpnieciski, ražojot krāsu kokam.

Uzņēmums Paint Eco ir dibināts 2010. gadā, bet jau 2008. gadā sāka strādāt pie tehnoloģijām – divi gadi tika veltīti pētniecībai un attīstībai. Uzņēmums pats audzē gan izejvielas, gan spiež eļļu.

Līdz šim uzņēmums strādāja tikai Latvijas tirgū, bet šogad sācis strādāt arī uz eksporta tirgiem – Skandināviju, Angliju, Vāciju, bet ir interese arī no citiem reģioniem.

Salīdzinot pieprasījumu valstīs, uz kurām uzņēmums eksportē, ir novērojamas toņu atšķirības, tā, piemēram, Zviedrijā vairāk pieprasa tā saucamo zviedru sarkano krāsu, Dānijā – balto krāsu, Latvijā krāsu pieprasījums ir dažāds – brūns, sarkans, dzeltens, stāsta kompānijas direktora vietniece Velga Balode. Tāpat Skandināvijā, piemēram, tiek izmantoti neēvelēti dēļi, jo viņi uzskata, ka tos noēvelējot, kokam tiek aiztaisītas ciet poras. Bet arī Latvijā pamazām parādās šāda tendence.

Krāsas tapšanas procesu iespējams aplūkot galerijā augstāk!

 

Tevi varētu interesēt

Pēdējā laikā akcijas ik nedēļu cīnās par jaunu rekordu sasniegšanu, un ASV...

«Nebūtu arī slikti, ja valsts institūcijas, sapņojot par valsts uzņēmumu vadītājiem ar...

Maksājumu karte, kredītkarte ne tikai aizstāj skaidras naudas glabāšanu un pārnēsāšanu,...

Zelts ir ļoti dārgs materiāls un dažkārt šķiet, ka tā cena ir...

Straujāk augošie uzņēmumi – izteikti eksportētāji; uzrāviens piebremzējis...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...