Eksperti

Kebabs Fix: Neredzam draudu savam biznesam

Danēla Krūmiņa, Kebabs Fix mārketinga speciāliste, 07.12.2017

Foto avots: alfaparks.lv

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saistībā ar Eiropas Savienības institūcijas vēlmi aizliegt fosfātus, kas izmantoti kebabu gaļas gatavošanā, jāsaka - neuzskatām, ka tas būtu īpašs drauds kebabu biznesam.

Pēc medijos pieejamās informācijas, Eiropas Komisija (EK), kas ir ierosinājusi šo aizliegumu, savu lēmumu pamato ar 2012. gada pētījuma datiem. Tomēr Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (EFSA) uzskata, ka nav skaidras saiknes starp fosfātiem un potenciāli bīstamu fosfora līmeni pārtikas produktos. Turklāt EFSA uzskata, ka droša fosfāta deva ir 4200 mg dienā. Vienā kebabā ir 134 mg. Tas nozīmē, ka dienā būtu jāapēd vairāk nekā 31 kebabs, lai pārsniegtu noteikto devu. Kā arī Eiropas Parlamenta deputāte Renāte Zommere ir norādījusi, ka vidējā ES pilsoņa gada laikā ar kebabiem uzņemto fosfātu daudzums esot pielīdzināms 1,5 litru «Coca Cola» izdzeršanai.

Lūkojoties uz EFSA datiem par diennakts fosfāta nekaitīguma devu, mums nav papildu bažas par mūsu piedāvātājiem produktiem, jo tie pat nesasniedz norādīto devas daudzumu. Piemēram, mūsu vistas kebabs – ražotājs piedāvā produktu, kas tiek ražots atbilstoši LV UTN 40103345410-03-2015 un izmantotās pārtikas piedevas ir ar atbilstošiem kvalitātes sertifikātiem un atbilst Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai Nr.1333/2008 (2008.g. 16.decembris ) par pārtikas piedevām. Kā arī tehnoloģiskajā procesā netiek izmantoti procesi, kas var radīt piesārņojumu ar fosfātiem.

Taču nav iespējams izbēgt no fosfātu esamības ne tikai gaļā, ko izmanto kebabu gatavošanā, bet arī citos pārtikas produktos, jo pārtikas produkti, kuros var atrast fosfātus, tiek piesārņoti no apkārtējās vides – gaiss, ūdens augsnē, no pārtikas pārstrādes procesiem (piemēram, kūpināšanas) un no ēdiena gatavošanas procesiem.

Mūsuprāt, šis EK aizlieguma ierosinājums ir ātrās ēdināšanas nozares lielo spēlētāju vēlme iznīcināt savas nozares konkurentus, šajā situācijā – kebabnīcu biznesu. Pēdējo pāris gadu laikā tieši šis bizness ir uzplaucis, savaldzinot ātrās ēdināšanas nozares patērētāju garšas kārpiņas ar mazliet neierasto – austrumu – garšas buķeti.

LASI:

Eiropā varētu aizliegt kebabus

Komentāri

Pievienot komentāru