Ķīviņi noved Silvanolu pie maksātnespējas lietas

2012. gada 29. jūnijs plkst. 7:45
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lielāko akcionāru un bijušā vadītāja Kaspara Ivanova ķildas novedušas līdz maksātnespējas lietai vienu no Latvijas veiksmes stāstiem - SIA Silvanols.

Tiesa zāļu ražotāja SIA Silvanols maksātnespējas lietu ierosinājusi 27. jūnijā un kā liecina Maksātnespējas administrācijas informācija, maksātnespējas pieteikumu Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā iesniegusi privātpersona Roualds Zeseris. Viņš kā zvērināts advokāts savu darbību ir apturējis, liecina Latvijas Zvērinātu advokātu padomes informācija.

Neizpratnē par lietas ierosināšanu ir kompānijas vadība. SIA Silvanols valdes loceklis un līdzīpašnieks Uģis Klētnieks notiekošo saista ar bijušā valdes priekšsēdētāja Kaspara Ivanova iespējamām darbībām. «Līdz šim ar uzņēmuma finansēm viss bija kārtībā, un nevienā no ienākošajiem dokumentiem un rēķiniem nav fiksēts, ka uzņēmums būtu kādam palicis parādā,» uzsver U. Klētnieks. Viņa rīcībā esošā informācija liecina, ka, iespējams, lieta ierosināta par K. Ivanova laikā slēgtajiem juridiskajiem pakalpojumiem.

Šobrīd esot jāsaprot, cik liela ir summa, par ko ierosināta lieta, un pie tā strādājot juristi. Atbrīvotais Silvanola vadītājs pieļauj, ka strīdus moments ir daļas akcionāru vēlme kompāniju pārdot kādam ārvalstu investoram, kas ražotni varētu pārcelt ārpus Latvijas, pret ko viņš iebildis. K. Ivanovs atceras gadījumu pirms pāris mēnešiem, kad pēc Latvijas Uztura bagātinātāju asociācijas rīkotā pasākuma daļa Silvanola akcionāru redzēti tiekamies ar konkrēta investora pārstāvjiem, lai, visticamāk, runātu par kompānijas pārdošanu. K. Ivanovs par šo tikšanos nav bijis informēts. Viņš arī atgādina, ka viens no Kanādas investoriem nesen nopircis Lietuvas kompāniju Sanitas un, iespējams, šobrīd mērķē arī uz Silvanolu. Viņa nostāja ir kategoriska - uzņēmums šobrīd nav jāpārdod, jo «mēs paši vēl daudz ko varam izdarīt gan eksportā, gan vietējos tirgos».

Uzņēmuma iespējamo pārdošanu kategoriski noraida U. Klētnieks, uzsverot, ka «Silvanolam tādu plānu nav un nav arī nekādu nodoma protokolu».

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu