Kopā ar Deutsche Bahn varētu izveidot jaunu dzelzceļa konteinerpārvadājumu maršrutu starp Ķīnu un Rīgu

2014. gada 24. septembris plkst. 9:05
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Latvija izveidojusi piedāvājumu sadarbībai ar Vācijas dzelzceļa uzņēmumu Deutsche Bahn (DB) - jauna dzelzceļa konteinerpārvadājumu maršruta izveidi starp Ķīnas industriālajiem centriem un Rīgu ar tālāku kravu plūsmu distribūciju Ziemeļeiropā, informē Satiksmes ministrijas (SM) Komunikācijas nodaļas vadītājs Aivis Freidenfelds.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss (Vienotība) DB valdes priekšsēdētājam un izpilddirektoram Dr. Ridigeram Grūbem piedāvājumu prezentējis darba vizītes Vācijā ietvaros. Ministrs atzīmējis, ka DB Schenker Railport Riga jau kļuvis par vadošo dzelzceļa intermodālo termināli Baltijas valstīs un tam ir visas iespējas kalpot arī kā nozīmīgam elementam jaunu Ķīnas un Ziemeļeiropas piegāžu ķēžu izveidē. Tāpat ministrs uzsvēra Latvijas priekšrocības kravu konsolidācijā un distribūcijā Ziemeļeiropā, balstoties uz Latvijas ostu jūras savienojumiem Baltijas jūras reģionā.

Latvija jau šobrīd aktīvi strādā pie Ķīnas un Ziemeļeiropas valstu savstarpējo kravu identifikācijas, kas varētu kalpot par pamatu jauna transporta koridora attīstīšanai.

SM informē, ka DB vadītājs Dr. Grūbe atzīmēja Vācijas sekmīgo pieredzi konteinervilcienu maršrutu organizēšanā starp Ķīnu un Eiropu un pauda ieinteresētību kopīgi ar Latvijas partneriem detalizēti izpētīt jauna Ķīnas-Baltijas jūras reģiona savienojuma izveides iespējas, izmantojot Latvijā pieejamo transporta un loģistikas infrastruktūru un pakalpojumus.

Tāpat arī Vācijas dzelzceļa vadītājs apsveica Latviju ar gaidāmo prezidentūru ES Padomē un izklāstīja savu viedokli par 4.dzelzceļa paketes tematiku. Dr.Grūbe uzsvēra, ka DB stingri atbalsta visas ES iniciatīvas, kas saistītas ar dažādu valstu dzelzceļa sistēmu tehnisko harmonizāciju, lai tiektos uz patiešām vienotu ES dzelzceļa tirgu, kurā noteicošais faktors ir neierobežota konkurence. Tāpat Dr. Grūbe uzsvēra, ka nacionālo dzelzceļa uzņēmumu pārvaldes modeļa izvēle būtu jāpatur dalībvalstu kompetencē, nevis visur jāievieš vienots pārvaldes modelis, kura pamatā būtu pakalpojumu sniedzēja funkcijas atdalīšana infrastruktūras pārvaldīšanas funkcijas.

Puses pārrunāja arī aktuālās transporta ģeopolitikas tendences, tai skaitā Krievijas-Ukrainas konflikta ietekmi uz Eiropas.

Tikšanās kalpojusi kā turpinājums 2014.gada maijā Starptautiskā Transporta foruma (ITF) ietvaros Leipcigā uzsāktajam dialogam ar DB vadītāju par sadarbības iespējām Eirāzijas sauszemes koridoru attīstības kontekstā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām