Finanses

Labākās un sliktākās šā gada investīcijas

Žanete Hāka, 26.12.2013

Labākā ASV lielas kapitalizācijas kompānijas akcija: Fannie Mae

Kāpums gada laikā: +1010%
Šajā gadā uzņēmuma akcijas cena ir augusi desmit reizes. 2008. gadā hipotekāro kredītu aizdevējs, kuram kopā ar Freddie Mac piederēja divas trešdaļas no jaunā mājokļu kredītu tirgus, zaudēja 98% no tā akciju vērtības un ASV valdībai nācās sniegt finansiālu atbalstu kompānijai. ASV valdībai aizvien pieder gandrīz 80% no kompānijas, un gan valdībai, gan investoriem – aktīvistiem, piemēram, Bilam Ekmenam, ir idejas uzņēmuma attīstībai nākotnē. Tādēļ uzņēmums atrodas dinamiskā situācijā, un, tajā ieguldot, nākotnē iespējams ieguldījumu palielināt vairākas reizes.

Foto: AFP/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šajā gadā gūt peļņu akciju tirgos nebija īpaši sarežģīti, īpaši, ja naudu investors ieguldīja ASV akcijās, raksta Bloomberg. Tā, piemēram, deviņas no desmit akciju indeksā Standard&Poor’s 500 iekļautajām akcijām šo gadu noslēgs ar plusiem.

Taču ir aktīvu klases, kurās šogad redzami mīnusi, un, piemēram, divi no pieciem ASV obligāciju fondiem investoriem nenesa ne peļņu, ne zaudējumus. Tāpat kopš smagās vasaras nespēja atgūties jaunattīstības tirgus akcijas, un gandrīz visi produkti, kas saistīti ar ieguldījumiem zeltā, radīja zaudējumus.

Ņemot vērā, ka tuvojas jaunais gads, Bloomberg apkopojis šā gada lielākos vinnētājus un zaudētājus dažādos ieguldījumu segmentos – sākot no akcijām un fondiem līdz pat IPO.